Alaska işleri

Alaska Balık Temizleme İşleri Work and Travel kapsamındaki işlerden çıkarılmıştır. Bu nedenle Work and Travel öğrencileri Alaska’ya sadece gezme ya da yasal olan başka işlerde çalışmak için gidebilirler (Otel, Restaurant). Zira Alaska doğasever öğrenciler için görülmesi gereken yerlerden biridir.

Alaska balık işlerinde çalışmak için her yıl binlerce öğrenci bu bölgeye Work and Travel USA Programı ile gitmektedir. Ancak Alaska’da çalışmayı tercih eden öğrencilerin büyük çoğunluğu sadece para kazanma ve biriktirme amacı ile work and travel programına katılmayı istemektedirler.

Alaska aynı zamanda balık türleri bakımında oldukça zengin bir bölgedir. Çok sayıda ırmak alabalığı, sombalığı, kıyılarda kalkan, Alaska karabalığı (Dallia pectoralis), morina, ringa, karides, midye ve kral yengeci bulunur.

Alaska balık işlerinde çalışmak size iyi para kazanıp biriktirmekten başka bir fayda sağlamaz. Önceki yıllarda tek amacı para kazanmak ve birikim sahibi olmak isteyen bazı öğrenciler Alaska balık işlerinde çalışmayı tercih etmekte idi. Alaska’da para kazanmayı sağlayan etmen saat ücreti değil, sürekli overtime çalışma zorunluluğudur. Günlük 12-16 saat ortalama ile çalışılan Alaska balık işlerinde, öğrenciler paralarını harcayacak bir ortama sahip olmadıkları için, Amerika’da çalışılan diğer işlere oranla oldukça fazla para biriktirmekte idi. Ancak işlerin yoruculuğu ve bölgenin sosyal aktivitelere elverişsiz olması nedeniyle Alaska Balık Temizleme İşleri Work and Travel kapsamındaki işlerden çıkarılmıştır.

İlginizi çekebilecek diğer sayfalar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir