Site icon Eğitim Danışmanlığı

Almanya Dil Okulu Fiyatları

Avrupa’da en çok konuşulan dil, Almanca !

Almanya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin büyük çoğunluğu Almanya’da üniversite okumak isteyenler ya da Alman menşeli firmalarda çalışan adaylardır. Üniversite veya yüksek lisans eğitimini Almanya’da almak isteyen öğrenciler alacakları uzun eğitim öncesinde gidecekleri ülkeyi daha iyi tanıma ve dili en doğru yerde öğrenmeye başlamaktadır. Bunun yanında yaz tatillerini değerlendirmek isteyen öğrenciler yine Almanya’da dil eğitimi almayı tercih etmektedir.

Almanca dil eğitimi için hangi şehirleri tercih etmeliyim?

Almanca dil eğitimi için en çok tercih edilen şehirler; Berlin, Münih, Frankfurt, Köln, Bremen gibi lokasyonlardır. Almanya’da yer alan ve Türk öğrencilerin de her yıl başvurduğu dil okullarının bir çoğu bu şehirlerde yer almakla beraber hemen hemen diğer tüm şehirlerde de irili ufaklı butik dil okulları bulabilmek mümkündür.

Almanya dil okulu fiyatları

Almanya dil okulları fiyatları her bütçeye hitap edebilecek şekilde farklı dil okullarında çok uygun maliyetlerle sunulabilmektedir. Dilerseniz yaz tatilinizi ya da sömestr zamanınızı değerlendirmek için kısa süreli Almanca kurslarına katılabilir, dilerseniz Almanya’da üniversite eğitimi öncesi TestDaf ya da DHL gibi sınavlara katılmak için uzun dönem Almanca kurslarını tercih edebilirsiniz.

Almanya’da dil eğitimi alırken dilerseniz aile yanına konaklamayı seçerek Alman bir aileyle devamlı dil pratiği yapabilir, dilerseniz yurt ya da rezidans konaklaması seçerek uluslararası öğrencilerden oluşan bir atmosferde dilinizi geliştirebilirsiniz.

Almanya dil eğitimi vizesi

Almanya’da dil eğitimi planlamanız 12 hafta ve altındaysa kısa süreli vize başvurusu yapabilirsiniz. 12 hafta üzerindeki eğitimler için uzun süreli bir vize başvurusu yapılmalıdır. ELT, özellikle Almanya’da üniversite eğitimi alanında Türkiye’nin en güçlü danışmanlık firması olarak öğrencilerini sadece popüler dil okullarına değil, birçok farklı şehirdeki lokal ancak üniversitelerin tavsiye ettiği ve aynı zamanda sınav merkezi olan uygun maliyetli dil okullarına da yerleştirmektedir.

Exit mobile version