Alpha College Dil Okulu

Alpha College of English, eğitim için gelen her öğrenciye mümkün olan en kaliteli hizmeti vermeyi hedeflemektedir. Sürekli olarak gelişim içerisinde olan okul öğrencilerine bireysel yaklaşarak öğrenme süreçlerini yakından takip etmektedir. Alpha College of English, İrlanda’nın kalite ve nitelik servisi ACELS/QQI tarafından akredite edilmektedir. Aynı zamanda EAQUALS tarafından; yönetim, müşteri hizmetleri, öğretmenler, personel, derslikler, müfredat, iç iletişim konularında denetlenerek mükemmellik ödülüne layık görülmüştür. Alpha College aynı zamanda IALC üyesidir. IALC dil okullarında kalite standartlarını belirleyen uluslararası dil hizmetleri birliğidir ve bu yönüyle İrlanda dil okulları arasında saygın bir yere sahiptir.

Alpha College of English Dil Okulları

İrlanda’da dil eğitimi için Alpha College of English tarafından öğrencilere çok kapsamlı İngilizce eğitim paketleri sunulmaktadır. Seviyeniz ya da amacınız her ne olursa olsun, okul tarafından size uygun bir eğitim programına dahil edilerek kısa sürede teorik ve pratik dersler sayesinde İngilizce öğreneceksiniz.

Genel İngilizce
Haftada 20 saat ders yapılmaktadır. Dersler arasında 20 dakika kahve molası bulunmaktadır. Dileyen öğrenciler 20 veya 25 ders yapılan paketleri de tercih edebilirler. Başlangıçtan C1 dil seviyesine kadar sınıfları bulunmaktadır. Derse başlamadan önce hangi seviyede olduğunuz belirlenerek eğitim almaya başlayacaksınız.

Genel ve İş İngilizcesi
Sabah genel İngilizce ve öğleden sonra iş İngilizcesi dersleri yapılmaktadır. Ders aralarında 20 dakika mola yapılmaktadır. Öğrencilere günlük hayatta ve iş hayatında gerekli olacak bilgi ve beceri kazandırılmaktadır. Yönetim, kurumsal görüşmeler, liderlik, çevre sorunları, standartlar ve etik, reklam, telefon ve mailler gibi konuları kapsamaktadır. Bu kursu başarı ile tamamlayan öğrenciler TOEIC sınavında başarı göstereceklerdir. Bu sebeple dileyen öğrenciler sınava girerek yeterlilik sertifikası alabilirler.

İş deneyimi programı
20 yaşından büyük öğrencilerin katılabildiği bu staj programın en az b2 dil seviyesinde olan öğrencileri kabul etmektedir. Temmuz ve eylül ayları arasında yeni öğrenci kabul edilmemektedir. Öğrencilerin çoğunluğunu lisans öğrencileri ve mezunları oluşturmaktadır. Başlangıçta 4 hafta genel İngilizce kursu alındıktan sonra bu programa dahil olunmaktadır.

Sınavlara Hazırlık
Alpha College öğrencilerini Cambridge sertifika programları, IELTS, TOIEC, TIE ve TOEFL sınavlarına hazırlamaktadır. Sınavlara hazırlık kurslarını başarı ile tamamlayan öğrenciler aynı zamanda EAQUALS başarı belgesi almaktadır. FCE ve CAE sınavlarına hazırlık kursları sınavın yapılacağı tarihe göre belirlenmektedir. TOEIC ve IELTS kursları sınavdan iki ay önce, TIE kursu ise sınavdan iki hafta önce başlamaktadır.

Üniversiteye Hazırlık Kursu
Akademik İngilizce kursları lisans ve yüksek lisans eğitimini İngilizce olarak alacak öğrenciler için hazırlanmıştır. Bu kurslarda öğrenciye makale yazma, tez yazımı, başvurular ve araştırmalarda gerekli olacak akademik dilin eğitimi verilir. Her öğrencinin katılım sağlayacağı üniversite programına uygun müfredatta dil eğitimi alması şarttır. Bu kurslara katılım sağlayarak başarılı olan öğrenciler üniversitelerin imkanları dahilinde hazırlık sınıfı okumadan direkt olarak üniversite eğitimine başlayabilmektedirler. Çoğu okul kendi dil eğitimini öğrencilerine sunmaktadır. Ancak dil eğitimi hizmeti bulunmayan okullardan birine gidecekseniz Alpha College sizin için iyi bir seçenek olacaktır.

Alpha College Of English Konaklama

Alpha College’e gelen öğrenciler okula ait Broadstone Öğrenci Yurdu’nda, aile yanında veya kendi dairelerinde konaklama gerçekleştirebilirler. Aile yanında konaklama dil öğrenme aşamasında olabilecek en iyi konaklama seçeneğidir. Öğrencilerin konaklama yapacakları aileler en az kendi aileleri kadar güvenli ve huzurlu olacaktır. Aynı zamanda öğrenmek istediğiniz dili konuştukları için sürekli olarak pratik yapma fırsatı bulacaksınız. Dublin’de daire bulmak oldukça zordur. Bu sebeple aile yanı ve okul yurdu seçeneklerinden birini değerlendirmelisiniz. Broadstone Yurdu, her yere yürüme mesafesinde yer almaktadır. Şehir merkezi 15 dakika, marketler 10 dakika, Alpha ve Trinity College 15 dakika yürüyerek ulaşılabilecek mesafededir. Alpha College’de Broadstone Yurdu’nda kalacak olan öğrencilerin bazı avantajları vardır. Tüm masraflar ve faturalar kira bedeline dahildir. Binada internet erişimi süreklidir. Odalar ve bina haftada bir temizlenir. Aynı zamanda 7/24 öğrenci danışmanları binada servis vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir