AMERİKA’da Master – Amerika’da Yüksek Lisans Eğitimi

Önemli Kararlar En İyi Tavsiyeyi Gerektirir

Amerika’da Master Konusunda Bize Güvenebilirsiniz.

Prestijli bir master eğitimi için Amerikan üniversiteleri her zaman en çok tercih edilen kurumlar olmuşlardır. Her yıl dünyanın değişik ülkelerinde yaklaşıl 650.000 öğrenci, yüksek lisans yapmak için Amerikan üniversitelerini seçmektedir. 4000’den fazla yüksek okul ve üniversitesiyle ABD, dünyadaki en iyi yüksek öğretim sistemlerinden birine sahiptir. ABD’de yüksek öğretim, canlılığı, kalitesi ve çeşitliliğiyle benzersiz olup işletme, mühendislik, bilim ve eğitim alanlarında önde gelen bir konuma sahiptir.

ELT olarak Amerika’da master eğitimi almak isteyen öğrencilerimize bu konuda Amerika’nın en büyük ve geniş hizmet altyapısına sahip olan eğitim kuruluşu ELS ile işbirliği içinde hizmet veriyoruz. ELT ve ELS işbirliğiyle ücretsiz danışmanlık hizmeti alarak Amerika’da bulunan yaklaşık 600 üniversiteye doğrudan ulaşabilirsiniz. ELS Üniversite Yerleştirme Hizmetleri, öğrencilerin kendilerine en uygun üniversiteyi seçmelerine yardım eden ABD Yüksek öğrenim uzmanları takımından oluşmaktadır.

Amerika üniversiteleri anasayfası için tıklayınız.

600’den Fazla Anlaşmalı Üniversiteden Şartlı Kabul Olanağı

ELT ve ELS işbirliğinin en büyük avantajlarından biri, olan şartlı kabul sistemi ile, Yüksek lisans / Master için ihtiyacınız olan TOEFL , GRE ya da GMAT gibi eğitimleri almaya başlamadan önce, daha Türkiye’deyken, tercih ettiğiniz üniversiteden garantili şartlı kabulünüz alınır. Bu sayede hazırlık eğitimi alma aşamasında aklınızda üniversiteye yerleşmeyle ilgili bir sorun kalmaz. Gerekli ön hazırlığınız tamamlanır tamamlanmaz, kabul edildiğiniz üniversitenizde eğitime başlayabilirsiniz. Üniversite kayıt ve kabul sürecindeki tüm işlemleri ve yazışmaları ELS sizin için ücretsiz olarak yapıyor. Bu gerçekten de çok üst düzey ve kaliteli bir danışmanlık hizmetidir.

Amerika’nın en Kapsamlı Üniversite Tercih Robotu

ELS ile Amerika’da Master eğitimi başvuru yapmak çok kolay ve çok avantajlı. ELT ile istediğiniz bölge, fiyat aralığı, kabul şartları, burs olanakları gibi birçok alanda bilgiye doğrudan ulaşabilirsiniz. Size en uygun üniversite ve programın belirlenmesi ve şartlı ön kayıt almanızda size ücretsiz olarak hizmet veriyoruz.

Amerika üniversiteleri anasayfası için tıklayınız.

ELS Yaklaşık 50 Üniversitenin Bünyesinde Eğitim Olanağı Sağlıyor

Master programı öncesi TOEFL, Gmat, GRE gibi hazırlık ihtiyacınız olması durumunda, ELS size eşiz bir hizmet daha sunuyor. ELS Amerika’da yaklaşık 50 üniversitenin bünyesinde eğitim veriyor. Bu sayede bu üniversitenin öğrencisi olarak tanımlanıyor, üniversitenin kimlik kartına hemen sahip olabiliyorsunuz. Buna ek olarak ELS ile anlaşmalı olan yüzlerce üniversite TOEFL yerine ELS skorunu kabul ediyor ve ayrıca TOEFL için uğraşmanıza da gerek kalmıyor.

ELS hakkında daha geniş bilgi için burayı tıklayınız.

Amerika’da Master Yapmanın Maliyetleri

Amerika’daki üniversitelerin yüksek lisans eğitim ücretleri bölge ve üniversiteye göre değişerek ortalama $8000 – 25.000$ arasında bir fiyata gelir. Genellikle 13000$ – 18000$ aralığında çok iyi bölge ve üniversitelerde eğitim alabilirsiniz. Konaklama ve sosyal giderleriniz için de bir yıllık harcamanız ortama 8000$ – 10.000$ civarında olacaktır. Daha genel bir saptama yapılacak olursa, Amerika’da bir yıllık eğitim, konaklama ve sosyal giderleriniz toplamında yıllık 20.000$ – 25.000$ civarında bir maliyetiniz olacaktır.

Üniversitelerin Sağladıkları Burslar

Birçok üniversite öğrencilerine değişik kapsamlarda burslar sağlar. Bu burslar genellikle belirli bir akademik ortalamayı tutturan öğrencilere ya da bir sportif yönü güçlü olan öğrencilere verilir. Burs oranları üniversiteye göre değişmekle birlikle yıllık 2500$ – 10.000$ arası olabilir. Üniversitelerin burs yapıları ve kapsamı her yıl değişebilir. Amerika’da burs olanakları konusunda ülkemizdeki öğrenciler genellikle hatalı beklentiler içine girerler ve bunu ücretsiz eğitim olarak algılarlar. Oysa ki bu burslar, çoğu zaman bu üniversitelerin kayıtlı öğrencilerine sağladıkları mali yardımlardır. Kayıt aşamasında doğrudan burs almak çoğu zaman çok zor ya da imkansızdır. Üniversitelerin yıllık olarak açıkladıkları burs şemalarına ve ortalamalarına bakmak bu konuda ilgili adaylara yardımcı olabilir.

Amerika üniversiteleri anasayfası için tıklayınız.

Amerika’da yüksek lisans yapabileceğiniz üniversite ve bölümler için tıklayınız

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir