Anglo-German Institute (AGI), Almanya’nın en gözde şehirlerinden biri olan Stuttgart’da kurulmuştur. Stuttgart şehir merkezinde bulunan bu yüksek kaliteli dil okulu, yıllardır uluslararası öğrencilere kucak açmaktadır. 45 yılı aşkın süredir AGI, öğrencilerinin kurslardan maksimum seviyede yararlanmaları için faaliyetler sürdürmektedir. Eğitim dili Avrupa dillerinden olan bu yüksek Alman disiplinli dil okulunda öğrencilere hem genel hem de yoğun kurslar sunulmaktadır.

Öğrenciler düzeylerine göre kurslara kayıt olmakta ve kurs sonunda sertifikalarını almaktadırlar. Stuttgart’ın kalbindeki bu dil okulunun en temel amacı ise tüm öğrencilere eşit düzeyde fırsatlar sunmak. Bu amacını ise her yıl güncellenen programları ve eğitmen kadrosuyla gerçekleştirmektedir. Eğitmen kadrosu nitelikli mesleki profillere sahip ve anadilinde eğitim veren uzmanlardan oluşmaktadır. Kurs veya program fark etmeksizin bütün dersler elektronik materyaller aracılığıyla verilmektedir. Anlama ve uygulamaya özellikle önem veren Anglo-German Institute, bütün elektronik olanaklarını öğrenciler için kullanmaktadır. Hem sabah hem de akşam kursları olan AGI eğitmenlerinin temel hedefi öğrencilere başarılı bir çalışma düzeni sağlamaktır.

Almanya’nın en büyük altıncı kentinde bulunan Anglo-German Institute, öğrencilerini hem akademik hem de kültürel alanda mükemmel deneyimler yaşatmaktadır. Modern bir düzen içerisinde Avrupa’nın en kaliteli eğitmen kadrosuyla Anglo-German Institute her yıl binlerce öğrenciyi bünyesinde barındırmaktadır. Almanya’da dil eğitimialmak isteyenler için son zamanlarda vazgeçilmez bir durak noktası olmuştur.

Öğrenci Yaşamı Hakkında

AGI, öğrencilerin dil düzeyinde başarısını sağlamak amacıyla her geçen yıl yeni adımlar atmaktadır. Bu nedenle de öğrencilere yönelik düzenli olarak pek çok faaliyet düzenlemektedir. Bunlardan en önemlisi, Alman kültürünü yakından tanıma ve aynı dili öğrenen diğer öğrencilerle buluşma fırsatı sunan aktivitelerdir. Öğrenciler, belirli aralıklarla öğrendikleri dillerde konuşabilmek ve etkileşimde bulunmak için kulüpler oluşturmaktadırlar. Bu kulüpler, bazı tarihlerde buluşup kültür alışverişinde bulunmaktadır. Böylelikle öğrenciler hem sosyalleşmekte hem de konuşma yetilerini güçlendirmektedir.

Anglo-German Institute’un Stuttgart’ın kalbinde bulunduğundan, öğrenciler ayrıca pek çok farklı kültürel faaliyete dahil olabilmektedir. AGI’nin konumu hem modern hem de tarihi güzelliğiyle öğrencilerin büyük ilgisini çekmektedir. Müzelere, sanat galerilerine geziler düzenlemekte ve şehrin tadını böylelikle çıkarmaktadırlar. Ayrıca yakındaki şehirlere kültürel etkinlikler ve doğa gezileri de düzenlenmektedir. Almanya’da dil öğrenmek için AGI’yi tercih eden öğrenciler, Stuttgart’ın tarihi dokusu iledolu dolu bir eğitim hayatı yaşamaktadır.

Anglo-German Institute Kampüs Bilgisi

Almanya’da eğitim almak amacıyla Anglo–German Institute’u tercih eden öğrenciler, kampüste asla sıkılmayacaklar. Zira okul, boş zaman aktivitelerinin başlangıç noktası olan Stutgart’ın merkezinde konumlanmıştır. Stuttgart’ta bulunan saraylar, tarihi binalar öğrencilerin gezebileceği başlıca yerlerdir. Bunun yanı sıra, Stuttgart’da bulunan ünlü televizyon kulesi, Mercedes – Benz müzesi gibi mekânlar da kampüse yürüme mesafesindedir. Ayrıca Stuttgart şehir içi ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. İstenilen her yere otobüs, metro veya özel taksiler ile rahatça ulaşılmaktadır. Ulaşım konusunda Avrupa’nın en sorunsuz kentlerinden biri olan Stuttgart’da öğrenciler ulaşım sorunu yaşamamaktadırlar.

Anglo-German InstituteKurslar/ Programlar

Almanya’da dil eğitimi amacıyla AGI’yi tercih eden öğrencilere, ilgi alanlarını keşfetmeye yönelik pek çok özel alan sunulmaktadır. A1’den C1’e kadar tüm düzeylerde eğitim veren uzman profilli AGI, öğrenciler arasında oldukça popüler. Bu programlarda İspanyolca, İngilizce ve Almanca dil seçenekleri de sunulmaktadır.

Dil Kursları

Almanca Kurslar

İngilizce Kurslar

İspanyolca Kurslar

Sınav/ Sertifika Programları

Anglo-German Institute Bölüm/Program Ücretleri

Almanya’da eğitim için yurtdışından başvuru yapan öğrencilerin ödemesi gereken ücretler; bölüm, program ve süre bazında değişmektedir. Bölüm ve program ücretleri özetle şu şekildedir:

Anglo-German Institute Konaklama

Almanya’da dil eğitimi almak isteyen ve AGI’yi tercih eden öğrenciler konaklama sorunu yaşamamaktadır. Zira, dil okulunun çok yakınında öğrenci yurdu, aile yanı ve otel gibi seçenekler bulunmaktadır. Yurt, şehir merkezinde yer almaktadır. Öğrenciler; tuvalet, banyo, mutfak gibi alanları ortak kullanabilecekleri tek kişilik odalarda konaklamaktadır. Aile tanı konaklamalarında ise aileler, okul tarafından belirlenmektedir. Avrupa’da çok yaygın olan aile yanı konaklama geleneğinde öğrenciler eşsiz deneyimler yaşamaktadırlar. Hem kültürü hem de dili öğrenme fırsatı bulmaktadırlar. Aile yanında kalma ve diğer konaklama işlemleri için okul destek sağlamaktadır. Evler ise okula maksimum 30 dakika mesafede bulunmaktadır. Evlerde hem kahvaltı hem de akşam yemeği ücrete dahildir.

Anglo-German Institute Başvuru Tarihleri

Okulun başvuru tarihleri aşağıdaki gibidir:

AGI’ye başvuru yaparken ELT, size daima yol gösterecektir. Başvuru işlemleri ve gerekli dokümanların tamamını, ELT’nin size özel belirlediği bir danışman ile beraber yürütebilirsiniz. Bu süreçteki her türlü soru, görüş ve problemlerinizi ELT’ye ulaşarak çözüme ulaştırabilirsiniz. Başvurudan Almanya’ya gidene kadarki sürecin tamamında ELT size destek olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir