Astley English College Dil Okulu

Yüksek standartta İngilizce kursları ve sınav hazırlığı dersleri sunan okul Avusturalya’da ileri gelen birçok kurum ve kuruluş tarafından tanınmaktadır. Aynı zamanda oturma izni almak isteyen kişiler için resmi kurslar da sunulmaktadır. Astley College ekibi son derece profesyoneldir, dostça yaklaşımları ile de başarılarını perçinlemektedirler. Öğretmen kadrosu nitelikli ve tecrübelidir. Fiyatlar öğrencilerin kolayca tercih edebileceği uygunluktadır. Zaman çizelgesi oldukça esnektir ve isteyen öğrenciler sabah veya akşam derslerine katılabilirler. Okul bu özellikleriyle Avustralya dil okulları arasında en çok tercih edilenlerdendir.

Astley College, Avusturalya’nın en popüler şehri Sydney’de yer almaktadır. Sydney yıl boyunca mükemmel bir havaya sahiptir. Tanınan tanınmayan birçok markanın mağazaları şehirde yer almaktadır. Okul binasından alışveriş ve eğlence merkezlerine kolayca ulaşım sağlanmaktadır. Okul kampüsleri klima sistemi ile donatılmıştır. Tesis genelinde öğrencilerin kullanabileceği kablosuz internet bağlantısı mevcuttur. Öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri ortak salonlar, kafeteryalar, kütüphaneler ve çalışma alanları bulunmaktadır.

Astley English College Dil Eğitimleri

Genel İngilizce Eğitimi

Öğrencilerin sosyal iletişim becerileri arttıran ve temel İngilizcenin öğrenciye doğru bir biçimde aktarılmasını sağlayan bir derstir. Öğrenciler bu derslerde haftada 20 saat İngilizce eğitimi almaktadırlar. Her seviyeden öğrenci genel İngilizce derslerine katılabilmektedir. Aynı zamanda öğrenciler seviye testi ile eğitime başlamaktadırlar. Öğrencilere belirli aralıklarla değerlendirme testleri yapılmaktadır. Genel İngilizce dersleri 4 ila 52 hafta arasında sürmektedir. Derse başlarken öğrenciler ile oryantasyon yapılmaktadır. Genel İngilizce derslerine katılabilmek için 18 yaşından büyük olmak gerekmektedir.

IELTS Sınav Hazırlığı

IELTS sınavında başarı elde etmek isteyen öğrenciler için düzenlenen bu programlara kayıt olabilmek için öğrencinin en az orta seviyede İngilizce biliyor olması gerekmektedir. Bu kurslarda öğrenciye IELTS sistemi başarılı bir şekilde tanıtılmaktadır. Öğrencinin sınava uygunluğu belirlenmektedir ve bu sayede sınav sırasında ihtiyaç duyacakları beceriler öğrenciye kazandırılmaktadır. Öğrencilerin ihtiyaç duydukları grup puanlarını kazanabilmeleri için danışmanlar tarafından gelişimleri yakından takip edilir. Öğrencilerin bulunduğu seviyeye göre 12 hafta boyunca sürebilir. Öğrenciler eğer üniversite başvurusu yapacaklarsa üniversitenin şartları arasında IELTS koşulu bulunup bulunmadığına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Seçmeli Dersler Sabah

Intermediate ve Advanced seviyelerinde öğrenciler ile yapılabilen; Pearson Academik Sınavı, İş İngilizcesi, IELTS sınav hazırlığı ve konuşma kurslarından biridir. Cuma sabahları yapılmaktadır.

Seçmeli Dersler Öğlen

Upper- Intermediate ve Advanced seviyelerinden öğrenciler ile yapılmaktadır. Müzik ve Filmler üzerinden dersler veya konuşma pratikleri yapılmaktadır.

Eğitim Turları

Oldukça özel dersler içeren bu programlarda öğrenciler İngilizce öğrenmenin yanı sıra; binicilik, beyaz su raftingi, Avusturalya milli sporları, su kayağı, aborijin çalışmaları, vahşi yaşam gezileri vb. aktivitelere katılmaktadırlar. Bu programlarda öğrenciler standart dil eğitimleri almanın yanı sıra seçtikleri bir etkinlik üzerinde profesyonel çalışmalar yürütmektedirler. Öğrencilere Sydney’i tanıtan bu programda profesyonel ekipler ile çalışmalar yürütülmektedir. Programın amacı öğrencilere dil eğitimi verilirken çeşitli becerilerin de kazandırılmasıdır. Bu programlara katılabilmek için öğrencilerin en az 18 yaşında olmaları gerekmektedir. Bu program aynı zamanda tatil ve çalışma vizesi gerektirir.

Çalışma İzni için Eğitimler

Bu program Göç ve Vatandaşlık Kurumu üzerinden öğrenci kabul etmektedir. Eğitim alırken de bu izin için başvuru yapılabilir. Öğrenci vizesi olan kişiler de bu programa katılabilmektedir. Öğrencilerin eğitim sırasında yalnızca 20 saat mesai yapabilmektedirler. Avusturalya’da çalışabilmek için öğrencilerin Vergi Dosya Numarası olması gerekmektedir.

Astley English College Konaklama

Astley English College, öğrencilerinin konaklama konusunu en iyi şekilde çözümlendirebilmeleri için profesyonel bir ajans ile çalışmaktadır. Ajans öğrencilerin bütçelerine ve ihtiyaçlarına uygun konaklama seçeneğini öğrenci ve okul ile ortak karara vararak düzenler. Öğrenciler ajans ile kurdukları iletişimde okul ile her zaman iş birliği içerisinde olmaktadır. Aynı zamanda ELT danışmanınız okul kayıt sürecinde size farklı konaklama seçenekleri sunarak Avustralya’ya gitmeden önce size en uygun konaklamanın ayarlanması konusunda birebir danışmanlık sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir