Bayswater College Dil Okulu

Bayswater College Dil Okulu, 1975 yılında İngiltere’de kurulmuştur. 1978 yılında British Council tarafından onaylanan okul her yıl binlerce öğrenciye eğitim vermektedir. Otuz beşten fazla ülkeden öğrenci kabul eden okul alanında en iyi okullardan bir tanesidir. Okula katılım yaşı 16’dır. Okul eğitimleri %100 iletişim odaklı sürdürmektedir. Bu da öğrencilerin eğitiminin teorik değil pratik olmasını sağlamaktadır. Okulda eğitim veren öğretmenler, uzman, sertifika sahibi ve ana dili İngilizce olan eğitimcilerdir. Kurslar 6 seviyede öğrenci kabul eder ve eğitimde güncel müfredat uygulanmaktadır.

Bayswater College Dil Okulu Fulham’da yer almaktadır. Big Ben kulesi ve Buckingham Sarayı’na yürüme mesafesinde olan okul canlı ve modern bir bölgede bulunmaktadır. King’s Road’a oldukça yakın olan okul binasından ders aralarında çevreyi dolaşmak için ayrılabilir ve kolayca geri dönebilirsiniz. Okul binası 19. Yüzyılda inşa edilen Munster House’a kurulmuştur. Binada ücretsiz internet, kafeterya ve öğrenci salonu bulunmaktadır. Aynı zamanda okulun 3 bahçesi ve masa tenisi oynayabileceğiniz kısımları bulunmaktadır.

Bayswater College Dil Kursları

Genel İngilizce
Haftada 15, 20 veya 25 saat ders yapılmaktadır. Esnek kurslar olması sebebi ile sıkça tercih edilir. Haftada 5 saat seçmeli ders alma hakkı bulunmaktadır. Bu seçmeli dersler; söyleşi ve telaffuz, yazma ve dilbilgisi, İngiliz kültürü çalışmaları, akademik İngilizce ve iş İngilizcesi olarak ayrılmıştır. Genel İngilizce kursu Begginners A1 seviyesinden, Advanced C2 seviyesine kadar yapılmaktadır.

Executive English
Uluslararası kariyer sahipleri için hazırlanan bu kurslar, profesyonellere yöneliktir. Haftada 15, 20 veya 25 ders yapılabilmektedir. Katılımcıların, ticaret ilişkilerini düzenlemeleri, mesleki gelişim fırsatları değerlendirmeleri ve işletmeleri için faydalar geliştirmelerini sağlayacak beceriler edinmeleri sağlanır. Bu kurslara genellikle, finans, turizm, hukuk, imalat, medya, ilaç, telekomünikasyon ve lojistik sektörlerinden yöneticiler katılım sağlamaktadır.

IELTS, FCE ve CAE Sınavlarına Hazırlık
Haftada 15 ila 25 saat arasında ders yapılmaktadır. Öğrencilerin birebir dersler ve seçmeli derslere katılmaları mümkündür. İş İngilizcesi, İngiliz kültürü, konuşma ve telaffuz dersleri seçmeli dersler ile birlikte alınabilir. Hazırlık kurslarında sınavlarda kompozisyon yazımı, dilbilgisi kullanımı, dinleme ve anlama ile kelime bilgisinin geliştirilmesi ve sınav müfredatına uygun çalışma sistemi geliştirilmesi sağlanır. Sınav sonrasında dileyen öğrencilere lisans ve lisansüstü başvuruları sırasında yardım da sağlanmaktadır.

Özel Dersler
Esnek çalışma saatlerinin sağlandığı bu kurslarda öğrenciler diledikleri konuya odaklanabilir ve üzerine gidebilir. Dersler maksimum 2 öğrenci ile yapılır. Bu sayede kişilerin hangi seviyede oldukları doğru bir biçimde ölçülebilmektedir. Öğrenciler özel derslere, genel İngilizcesi, iş İngilizcesi gibi kurslara ek olarak da katılım sağlayabilmektedirler.

Gençler için Kurslar
13-17 yaş arasındaki öğrenciler için kış ve yaz kursu olarak ikiye ayrılmaktadır. Yaz kursları aynı zamanda birtakım aktiviteleri de içerisinde barındırmaktadır. Öğrenciler eğlenirken öğrenirler.  Yaz kursları haziran, temmuz ve ağustos aylarında, kış kursları ise Ocak ayı süresince devam etmektedir.

Bayswater College Konaklama Seçenekleri

Bayswater College, öğrencilerin konaklamasını kendi çözümleyen bir okuldur. Aile yanında ve öğrenci yurtlarında konaklama sağlanmaktadır. Londra’da aile yanında konaklamayı tercih ederseniz, aile ile beraber yemek yer ve evin tamamını özgürce kullanabilirsiniz. Bu kendinizi evinizde hissettireceği için kolayca derslere adapte olabilirsiniz. Aileler British Council tarafından denetlenen ailelerdir.

Öğrenci yurtları, Fulham Palace Road, Willesden ve Earl’s Court Road olarak 3 adettir. Yurtların birbirlerinden farkları sağladıkları konaklama seçenekleri ile ilgilidir. Fulham Palace Road ve Willesden, Süper öğrenci yurtlarıdır. Burada tek kişilik, banyo ve mutfağa sahip odalarda konaklama yapılır. Earl’s Court Road ise çift veya daha fazla kişi ile konaklama sağlayacağınız ortak kullanım alanlarına sahip konaklama seçeneğidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir