Berlin International – University of Applied Sciences

Berlin International University of Applied Sciences, Berlin’in merkezinde kurulmuş, devlet tarafından tanınan bir Alman uygulamalı bilimler üniversitesidir. Okulun temel amacı, öğrencilerin akademik, kültürel ve dil potansiyellerini, küresel dünyanın zorluklarına uygun şekilde yenilikçi ve uygulamaya yönelik bir şekilde eğiterek hazırlamaktadır.

Okulun bünyesinde dünyanın 66 farklı ülkesinden uluslararası öğrenciler ve çok kaliteli yerli ve yabancı hocalardan oluşan bir akademik kadrosu bulunmaktadır. Bununla birlikte kozmopolit eğitim çevresinin tüm olanaklarını kullanmakta olan okulda özellikle uygulamalı bilimler alanında çok kaliteli bir özel eğitim verilmektedir. Berlin Uluslararası uygulamalı bilimler üniversitesi, İstanbul, Hong Kong, Washington, Roma, Slikon Vadisi, Toronto ve Batum’daki üniversiteler, kampüsler ve akademik merkezler dâhil olmak üzere uluslararası üniversite ağını geliştirmekte ve büyütmekte, çeşitli çalışma alanları ve staj için geniş fırsatlar sunmaktadır. Aynı zamanda bu okulda okuyan öğrenciler çeşitli ülkelerde yapılan Erasmus programlarına katılarak eğitimlerinin bir kısmını farklı bir Avrupa Birliği ülkesinde alarak tekrar Almanya’daki eğitimine devam edebilirler.

Almanya’da İngilizce Eğitim Alma Şansı

Berlin Uluslararası Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde verilmekte olan Lisans ve Yüksek lisans programlarının eğitim dilleri tamamen İngilizcedir. İngilizce yeterliliklerini IELTS, TOEFL gibi uluslararası geçerliliği olan sertifikalarla kanıtlayan öğrenciler, direkt olarak eğitimlerine başlayabilirler. Dil yeterliliği olmayan öğrencilere İngilizce hazırlık programları sunulmaktadır.

Akredite Eğitim Sistemleri

Okulda verilen tüm eğitim programları, kalitesi ve içerik açısından ACQUIN tarafından değerlendirilmiş ve onaylanmıştır.

Berlin International University of Applied Science İngilizce Bölümleri ve Yıllık Eğitim Ücretleri

Bölüm Sömestr Ücret (Yıllık)
İngilizce Hazırlık (Foundation) 2 €7.300
İngilizce Lisans Programları ve Uzmanlık Alanları
Architecture (Mimarlık) 7 €7.300
Interior Design (İç Tasarım) 6 €7.300
Product Design (Ürün Tasarımı) 6 €7.300
Graphic Design & Visual Communication (Grafik Tasarım ve Görsel İletişim) 6 €7.300
Digital Business and Management (Dijital İşletme ve Yönetim) 6 €7.300
Business Administration – Organisational Psychology (İşletme Yönetimi – Organizasyon Psikolojisi) 6 €7.300
Business Administration – International Management and Marketing (İşletme Yönetimi – Uluslararası Yönetim ve Pazarlama) 6 €7.300
İngilizce Yüksek Lisans Programları ve Uzmanlık Alanları
Interior Design (İç Tasarım) 4/2 €9.600/6.000

İngilizce Hazırlık Hakkında

İngilizce hazırlık programı, İngilizce lisans veya yüksek lisans yapmak isteyen fakat İngilizce yeterliliği olmayan öğrenciler için hazırlanmış bir programdır. 1 yıl süren yoğun İngilizce programı CEFR seviyelerini içerir ve A2-B2 seviyeleri arasında öğrencilere eğitim verilmektedir. Burada öğrencilerin okuma, yazma, dinleme, kelime ve gramer bilgileri üzerine akademik eğitim verilip, gelişimleri sağlanır.

İngilizce hazırlık eğitimleri Ekim ayında başlayıp, haziran ayında sonlanmaktadır. Dönem içerisinde 5 sınav ve sene sonunda final sınavları mevcuttur.  Eğitim sonunda katılacakları sınavda B2 seviyesine erişen öğrenciler lisans veya yüksek lisans eğitimlerine başlamaya hak kazanmaktadırlar.

Okul Başvuru Tarihleri

Bu okulda eğitim almak isteyen öğrenciler, yılın 4 farklı zamanında başvuru yapabilmektedir. Başvuru dönemleri aşağıdaki gibidir;

Yukarıda belirtilen dönemler dışında başvuru yapılmamaktadır.

Programlar için Dil Yeterlilikleri

Tüm programların eğitim dili İngilizcedir. Bu yüzden Almanca dil yeterliliği sunulmasına gerek yoktur. Lisans veya Yüksek Lisans programlarına doğrudan başvuru yapmak isteyen öğrencilerin aşağıda bulunan dil sertifikalarından birine sahip olmaları gerekmektedir. Bu sertifikaya sahip olmayan öğrenciler bir yıl süren İngilizce hazırlık programına katılabilmektedir.

Lisans Programları için;

Yüksek Lisans Programları için;

Berlin International University of Applied Sciences’dan görüntüler

Berlin International University of Applied Sciences
Berlin International University of Applied Sciences
Berlin International University of Applied Sciences
Berlin International University of Applied Sciences
Berlin International University of Applied Sciences
Berlin International University of Applied Sciences
Berlin International University of Applied Sciences
Berlin International University of Applied Sciences

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir