Berlin School of Business and Innovation (BSBI)

Berlin School of Business and Innovation, Berlin şehir merkezinde kurulmuş olan, İngilizce lisans ve yüksek lisans programlarında yüksek kaliteli eğitim sunan bir okuldur. Üniversitenin temel amacı, öğrencilerini mezuniyet sonrasında birbirinden farklı özelliklere sahip, kalifiye ve başarılı liderler haline getirerek gelişmekte olan iş dünyasına hazırlamaktır.

BSBI, öğrencilerine hem teorik hem de teknik bilgiler verilmektedir. Üniversite sahip olduğu uluslararası öğretim kadrosuyla, öğrencilerinin profesyonel iş hayatında ihtiyaç duyacağı tüm yeterlilik ve bilgileri sunulmaktadır. Eğitim süresi boyunca iş hayatından yöneticilerin katılacağı ve uygulamalı olarak deneyimlerini aktaracağı eğitimlere de yer verilmektedir.

BSBI, her bir öğrencisi için iki ay süren ücretli staj imkanları sunmaktadır. Yapacağınız bu stajla hem Almanya’daki işleyişi sistemsel olarak öğrenecek hem de CV’nize uluslararası bir iş deneyimi eklemiş olacaksınız.

Almanya’da üniversite okumak ancak devlet üniversitelerinin yoğun bürokrasisi altında ezilmek istemeyen öğrenciler, özellikle İngilizce eğitim almak için BSBI’yı rahatlıkla tercih edebilirler. Berlin School of Business and Innovation’da eğitim alacağınız tüm programların diploması, YÖK tarafından tanınmakta olan University of Creative Arts (UCA) – İngiltere ve Concordia Üniversitesi  tarafınca verilmektedir.

Kampüs Yaşamı

BSBI öğrencileri, canlı ve çeşitli bir öğrenme ortamında çalışmaktan yararlanmaktadır. Okulun kampüsü, yeşil alanlar, mağazalar, çeşitli restoranlar ve öğrenciler için mükemmel olanaklar sağlayan kafeler ile çevrilidir. Kampüs binasının kendisine ait aydınlık odaları, modern bir öğrenci salonu ve kablosuz İnternet erişimi imkanı mevcuttur. BSBI ana kampüsü Berlin’de olmakla beraber üç adet lisans programının sunulduğu Hamburg Kampüsünde de eğitim alabilirsiniz.

Berlin’de Hakkında

QS 2018 listelerinde Berlin şehri dünyanın en iyi öğrenci şehirleri arasında 7. Sırada yer almıştır. Şehirde 50’den fazla tiyatro, 3 opera binası, 2 senfoni salonu, 150 adet müze ve sayısız kozmopolit bar ve restoranlar bulunmaktadır. Öğrenciler bu imkanlar sayesinde derslerinin yanı sıra boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirebilirler. Tüm bu imkânlar göz önüne alındığında öğrenciler için Berlin şehri eğitim alabilecekleri en canlı ve mükemmel şehirlerden birisidir.

Berlin’de Yaşam Maliyetleri

Berlin şehrinde aylık yurt kiraları ortalama 400 Euro civarındadır. Bunun yanı sıra öğrenciler aylık yeme içme masrafları için 200-300 Euro ayırabilir, ulaşım imkanlarını 45-75 Euro gibi bir bütçeyle sağlayabilirler. Almanya’da yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerimizin eğitim alırken part-time çalışma fırsatını da kullanabilecekleri şehirde aynı zamanda sosyalleşerek masrafların minimize edilmesi de mümkündür.

Neden Berlin’de Üniversite Eğitimi Almalısınız

Konaklama Seçenekleri

Öğrencilerin kendilerine ayırdıkları bütçelere göre konaklama imkanı bulmaları da oldukça kolaydır. Konaklama bulmak için öğrenciler yalnız değildir, aksine okul yetkilileri öğrencilere ev bulmalarıyla ilgili destek sağlamaktadır. BSBI uluslararası öğrenci servisi tarafından öğrencilerin bütçeleri ve isteklerine göre birçok ev seçeneği öğrencilere sunulabilir. Berlin’de ev kiralamak isteyen öğrencilerimiz dilerlerse tek başlarına dilerlerse arkadaşlarıyla ev kiralayabilir, bu konuda da okuldan detaylı destek alabilirler.

BSBI Türk Öğrenciler için Burs İmkanları

Berlin School of Business and Innovation’da eğitim verilen lisans ve master programlarına başvuracak öğrencilerimiz, not ortalamalarına göre belirli miktarlarda indirim bursu kazanabilirler. Lise diploma notu 100 üzerinden;

60-79 arasında olan adaylar yıllık 2,250€
80-84 olan adaylar yıllık 2,750€
85-89 olan adaylar yıllık 3,600€
90 ve üstü ortalamaya sahip adaylar ise yıllık eğitim ücreti üzerinden 4,500€ indirim bursu alabilirler. Böylece Almanya Berlin’de İngilizce üniversite eğitimi hayalinizi yıllık sadece 4,500€ ödeyerek gerçekleştirebilirsiniz.

Yine haziran ayına kadar yapılan yüksek lisans başvurularında 5,000€’ya kadar burs alma imkanı sağlanmaktadır.

Berlin School of Business and Innovation Bölümleri ve Fiyatları

Bölüm Sömestr Ücret (Yıllık)
İngilizce Hazırlık (Foundation) 2 € 6.500
İngilizce Lisans Programları (Berlin Kampüs)
(4500€’ya varan burs imkanı sunulur)
BSc Digital Marketing and Social Media 6 € 9.000 Mayıs/Ekim/Şubat
BSc in Business Management 6 € 9.000 Mayıs/Ekim/Şubat
BA Tourism and Hospitality Management 6 € 9.000 Mayıs/Ekim/Şubat
BSc (Hons) Computer Sciences and Digitisation 6 € 9.000 Mayıs/Ekim/Şubat
BSc (Hons) International Business and Management 6 € 9.000 Mayıs/Ekim/Şubat
İngilizce Lisans Programları (Hamburg Kampüs)
(6500€’ya varan burs imkanı sunulur)
BA (Hons) Animation 6 € 11.000 Ekim/Şubat
BA (Hons) Graphic Design 6 € 11.000 Ekim/Şubat
BA (Hons) Illustration 6 € 11.000 Ekim/Şubat
İngilizce Yüksek Lisans Programları Sömestr Ücret (3 Sömestr Toplam Ücret)
Global MBA 3 € 10.125 Mayıs/Ekim/Şubat
MA Tourism, Hospitality and Event Management 3 € 9.000 Mayıs/Ekim/Şubat
MSc Finance and Investment 3 € 9.000 Ekim/Şubat
MSc Digital Marketing 3 € 9.000 Ekim/Şubat
MSc in Information Technology Management 3 € 7.200 Mayıs/Ekim/Şubat
MSc Data Analytics 3 € 7.200 Mayıs/Ekim/Şubat
İngilizce Yüksek Lisans Programları Sömestr Ücret (Yıllık)
MBA (Concordia University Diploması) 4 € 9.000 Mart/Mayıs/Ekim
MA in Innovation and Entrepreneurship (Concordia University Diploması) 4 € 7.500 Mart/Mayıs/Ekim
İngilizce Yüksek Lisans Programları (Hamburg Kampüs)
MA Visual Communication 4 € 7.200 Mayıs/Ekim/Şubat

Berlin School of Business Hamburg Kampüsü

BSBI Hamburg kampüsünde aşağıdaki bölümlerde lisans seviyesinde eğitim alabilirsiniz. Yıllık eğitim ücretinin 11,000€ olduğu bölümler için Türk öğrencilere özel %25’e varan indirimler yapılmaktadır. Eğitim süresinin 3 yıl olduğu bölümlerde eğitim dili İngilizcedir ve mezun olan öğrenciler UCA ( University for the Creative Arts – İngiltere) diploması almaktadırlar.

Berlin School of Business’da Foundation (Hazırlık) Eğitimi

BSBI’da alacağınız 1 yıl süren foundation eğitimiyle hem akademik İngilizcenizi geliştirerek İngilizce yeterliliğinizi tamamlayacak, hem de lisans eğitiminize başlamadan önce eğitimini alacağınız teknik ve pratik bilgiler hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Özellikle işletme ve ekonomi alanındaki bilgi ve yeteneklerini geliştirmek isteyen ve sonrasında lisans derecesini tamamlamak isteyen öğrenciler için foundation programı en ideal programlardan birisidir.

Ücretsiz Almanca Dil Eğitimi

Berlin School of Business’da eğitim alan öğrencilere eğitim süreleri boyunca haftanın belli saatlerinde Almanca dil eğitimi de verilmektedir. Almanca dil eğitimi öğrencilerin Alman kültürüne ve topluma uyum sağlamasına yardımcı olmak için verilmektedir. Yine bu eğitime devam etmek isteyen öğrenciler İngilizcenin yanı sıra Almancayı da ana dil seviyesinde öğrenebilir, bu iki uluslararası dil bilerek iş dünyasına giriş yapabilirler.

Başvuru ve Kabul Şartları

BSBI’da lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin lise not ortalamaları en az 65, yüksek lisans eğitimi almak isteyen öğrencilerin lisans not ortalamaları en az 2.50 ve üzeri olmalıdır. Her iki derece için de dil yeterliliğinizin direkt kabul alabilmek için IELTS 6.0 ve üzerinde olması gerekmektedir.

Foundation eğitimi almak isteyen öğrencilerimizden ise dil yeterliliği olarak minimum IELTS 5.0 puanı istenmektedir. Bunun yanı sıra lise mezunu olmaları ve detaylı bir motivasyon mektubu yazmaları gerekmektedir. Motivasyon mektupları başvurunun en önemli evraklarından bir tanesidir ve öğrencinin başvurusu değerlendirilirken belirtmiş olduğu niyet dikkate alınır.

ELT Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı, BSBI’ın Türkiye yetkili acentesidir. Başvuru, vize, konaklama, oryantasyon ve üniversite le ilgili tüm sorularınız için uzman danışmanlarımızdan ücretsiz bilgi alabilirsiniz.

Berlin School of Business and Innovation 2020 Kataloğu

Berlin School of Business and Innovation’dan görüntüler

Berlin School of Business and Innovation
Berlin School of Business and Innovation
Berlin School of Business and Innovation
Berlin School of Business and Innovation
Berlin School of Business and Innovation
Berlin School of Business and Innovation
Berlin School of Business and Innovation
Berlin School of Business and Innovation

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir