Birchwater Education Dil Okulu

Birchwater Education alanında en yeni dil okullarından biridir. Eğitim dünyasına 2016 yılında katılan Birchwater Education, eğitim alanında uzmanlaşmış Nora ve Ian Gallagher çifti tarafından kurulmuştur. Her ikisi de üniversite yönetimi konusunda 15 yıldır çalıştıktan sonra kendilerine bu okulu açmışlardır. Birchwater Education, KK Education, Trinity College London ile iş ortaklığı kurmuştur. Yerel, ulusal ve uluslararası eğitim kurumları da Birchwater Education’ un iş ağına yavaş yavaş girmeye başlamıştır.

Birchwater Education, Limercik şehrinin kalbinde Riverstone Saat Kulesi’nde bulunmaktadır. Havaalanı, Dublin Şehri, Cork ve Galway bölgelerine oldukça yakın bir mesafede bulunmaktadır. Aynı zamanda şehir Shannon Nehri’nin kıyısında yer almaktadır. Moher Kayalıkları, Wild Atlantic Way, Dingle ve Doolin’e kısa araba yolculukları ile ulaşılabilmektedir.

Birchwater Education Kurs Programları

Üniversiteye Hazırlık
Birchwater Education üniversiteye hazırlık konusunda en uygun fiyatı garanti etmektedir. Kurslar aralık ayı sonunda başlamaktadır. Toplamda 633 saat ders verilen bu kurslarda toplam eğitim süresi 33 haftadır. Her sınıfta en fazla 15 kişi bulunmaktadır. 60 üniversite tarafından desteklenen bu program öğrencileri akademik hayata hazırlamaktadır. Kurslarda öğrencilere IELTS skorlarını arttırma fırsatı sunulmaktadır. Öğrencilere lisans hayatlarında bir plan yapabilme fırsatı verilmektedir. Dil eğitimlerinin yanı sıra matematik ve sınavlarda ihtiyaç duyulacak beceriler de geliştirilir.

Meslek Edindirme Kursları
Birchwater Education, lisans eğitimi alamayan öğrenciler ve meslek sahibi olmak isteyen yetişkinler için kurslar düzenlemektedir. Müşteri Hizmetleri, Finans, Finansal Yönetim, İnsan Kaynakları, Ağırlama, Pazarlama Yönetimi gibi alanlarda düzenlenen bu kurslar öğrencilere hayatlarını yoluna koyma fırsatı sunar. ICM tarafından akredite edilen bu programlarda öğrencilere iş hayatında gerekecek bütün bilgiler verilecektir.

Genel İngilizce Kursları
Her yaştan ve her seviyeden öğrencinin katılım sağlayabileceği bu kurslarda öğrenciler İngilizcelerini hızlı bir şekilde geliştirebilirler. Öğrencilerin diledikleri süre boyunca alabilecekleri bu kurslarda en az bir ay katılım sağlanması uygun olacaktır.

Esnek İngilizce Kursları
Ocak ayı itibariyle başlayan bu kurslarda eğitim süresi 10 haftadır. Haftada 20 saat ders yapılan bu kurslar öğrencilere çeşitli beceriler kazandırmaktadır. Öğrenciler esnek İngilizce kurslarında Cambridge First Certificate ve IELTS için hazırlanabilirler. Aynı zamanda konuşma sınıfları da yer almaktadır. Öğrenciler iş yazışmaları, gramer dersleri ve karşılıklı iletişim konularında destek alırlar. Öğrenciler genel İngilizce derslerine ek olarak esnek İngilizce derslerini de seçmeli olarak alabilirler.

Staj Programları
Öğrenciler dil eğitimi alırken aynı zamanda da mesleki deneyim sahibi olabilirler. Çalışma vizesine de ihtiyaç duyulan bu programlarda en az b2 seviyesinde İngilizce bilgisi gerekmektedir. Öğrenciler dil bilgilerini genel İngilizce sınıflarında geliştirdikten sonra Birchwater Education ile anlaşmalı iş sahiplerinin şirketlerinde ve işletmelerinde deneyim kazanmaya başlayabilirler. Bu seçenek kariyerinde sağlam adımlarla ilerlemek isteyen öğrenciler için oldukça faydalı olacaktır.

Birchwater Education’de Konaklama

Birchwater Education, öğrencilerine diledikleri takdirde konaklama konusunda yardımcı olmaktadır. Öğrenciler özel yurtlarda, aile yanında veya öğrenci konutunda konaklama yapabilmektedirler. Aile yanında konaklayacak olan öğrenciler sürekli pratik yapma şansına sahip olacakları için bu seçenek oldukça faydalıdır. Aileler öğrencilere kendilerini evde hissettirmektedir. Tek ve iki kişilik odalarda konaklama yapılabilir. Kahvaltı ve akşam yemeği öğrencilere ücretsiz verilmektedir.

Öğrenciler çamaşır makinesini ve mutfağı diledikleri gibi kullanabilirler. Aynı zamanda konutlarda internet bağlantısı mevcuttur. Öğrenci konutunda öğrenciler tek kişilik yatak odalarında konaklama yapmaktadırlar. Yatak odalarında banyo, tuvalet ve mutfak bulunmaktadır. Çamaşırhane ücretlidir. Ortak alanlarda öğrencilerin hep beraber faydalanabilecekleri televizyon ve DVD oynatıcılar bulunmaktadır. Konutlar haftalık olarak temizlenir ve öğrencilere nevresim takımları sağlanmaktadır. Konutlarda ücretsiz internet bağlantısı bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir