The Canadian Language Learning College (CLLC) Dil Okulu

2005 yılında kurulan CLLC Dil Okulu, Halifax Kanada’da yer almaktadır. Kanada’nın hızla büyüyen dil okullarından biridir. Üç yıl içerisinde dünyanın 3 farklı bölgesinde eğitim vermeye başlamıştır. Ulusal ve uluslararası üst düzey eğitim kuruluşları tarafından tanınan CLLC 40’tan fazla üniversite ile iş ortaklığı yapmaktadır. Toronto, Ottawa ve Halifax’ da olmak üzere Kanada’da 3 okulları bulunmaktadır. Kanada’da dil eğitimi için başvuran öğrencilerimiz bu üç şehirden diledikleri bir tanesinde eğitim alabilirler.

Toronto’da yer alan okul Lawrence Avenue semtinde bulunmaktadır. Üç katlı, mühendislik ürünü bir yapıda ders yapılmaktadır. 10 akıllı sınıfın yer aldığı kampüs 10.000 metrekareye yayılmıştır.

Ottawa Şehri Hakkında

Ottawa, şehrin batısında yer almaktadır. Kampüs 8.000 m2 genişliğindedir ve 10 sınıf bulunmaktadır. Öğrencilerin kullanabileceği bilgisayarlar ve internet erişimi bulunmaktadır. Halifax, deniz kıyısında yer alan aktif bir bölgedir. 20.000 metrekarelik kampüs 18 büyük derslik sahibidir. Bunun yanı sıra CLLC’nin kendine ait bir uçuş filosu bulunmaktadır. Bu sayede okul öğrencilere ülke içinde ve dışında turlar düzenleyebilmektedir. Öğrenciler aynı filo sayesinde CLLC’nin bütün merkezlerinde eğitim alma fırsatını yakalamaktadırlar. CLLC; Sentio, Premier International Education Awards, Languages Canada, Edu Nova, IALC tarafından akredite edilmektedir.

The Canadian Language Learning College Dil Eğitimleri

Genel İngilizce Kursları
Öğrencilerin okuma, yazma, dinleme, konuşma ve anlama yeteneklerini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Giriş seviyesinden ileri seviyeye kadar 6 seviyesi bulunmaktadır. Genel İngilizce programında haftada 25 saat ders verilmektedir. Her öğrenci seviye başına 8 ila 10 hafta arasında süre ders almalıdır. Bazı öğrenciler diğerlerine göre daha hızlı yol kat edebilmektedirler. Bütün öğrenciler ara ara sınavlara katılırlar. Bu sayede seviye değiştirdiklerinde sınıf da değiştirebilirler.

Üniversite Pathway Programları
Öğrencileri üniversite hayatına hazırlayan bu programlarda zamanı iyi kullanma, not tutma teknikleri, sınavlara hazırlanma teknikleri, akademik sunum, makale ve tez yazımları konusunda dersler verilmektedir. Öğrenciler dil sınavlarına katılmadan CLLC’nin iş ortağı üniversitelerde eğitime devam etme fırsatına sahiptirler. Pathway programlarında öğrencilere haftada 25 saat İngilizce dersi verilmektedir.

IELTS ve TOEFL Hazırlık Kursları
Öğrencilerin sınavlarda elde etmek istedikleri başarıları kazanmaları için katılmaları gereken kurslardır. Öğrencilerin 4. Seviyede İngilizce bilmelerini gerektiren bu kurslarda öğrencilere test tekniği kazandırılmaktadır.

İş İngilizcesi
Kariyerinde ilerlemek isteyen profesyonellerin tercih ettiği kurslardır. Öğrenciler eğitimleri gerçek hayattan vakalar üzerinde çalışarak almaktadırlar. Mesleklerine uygun kelime dağarcığı ve dilbilgisi öğretilmektedir. E-posta yazma, raporlama, telefon konuşmaları, iş görüşmeleri ve pazarlama teknikleri gibi genel iş yönetimi konularında eğitimler standart olarak her öğrenciye verilmektedir.

Yaz Kampı Programı
Öğrencilere yeni arkadaşlıklar kazandırmak, başka bir ülkeyi keşfetmek, yeni maceralara atılmak isteyen öğrencilere uygundur. 5 kişiden fazla katılımcıya özel ücret paketleri sunulmaktadır. En az 14 yaşında olmak ve veli iznini sağlamak suretiyle yaz kampına katılabilirsiniz. Zaman çizelgesi ve ders programları öğrenciye göre esnetilebilmektedir.

Aile Programı
CLLC öğrencilere aileleri ile birlikte dil eğitimi alma fırsatı vermektedir. Öğrenciler bu sayede aileleri ile birlikte seyahat ederken eğitim alma fırsatı yakalarlar. Ailedeki bireyler farklı sınıflarda eğitim alırlar. Akşamları ise öğrendiklerini uygulayabilmek için ortak derslere katılacaklardır.

The Canadian Language Learning College’de Konaklama

CLLC öğrencilerine aile yanı ve konutlarda konaklama fırsatı sunmaktadır. Aile yanında kalan öğrenciler CLLC tarafından seçilen ailelerin yanında konaklama yapacaklardır. Memnun kalınmadığı takdirde öğrenci ücretsiz olarak konakladığı aileyi değiştirebilmektedir. Konaklamalara her şey dahildir. Öğrencilerin eğitim süreçlerinde rahat etmeleri için farklı bir konaklama seçeneği sunulmaz. Konutlarda ise tek ve çift kişilik odaların yanı sıra, ortak kullanım alanları ve tuvaletler bulunmaktadır. Konutlar 24 saat güvenlik kontrollüdür. Konutlarda ikamet etmek isteyen öğrencilerin en az iki ay önceden rezervasyon yaptırmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir