Site icon Eğitim Danışmanlığı

Danışmanlık ve destek hizmetlerimiz

ELT Uluslararası Kalite Standartlarında Hizmet Veriyor.

Öğrenci Hareketliliği nedir?

İnternetin yaygın hale gelmesiyle bilginin ulaşılabilir olması, uçak biletlerinin ucuzlaması, ülkelerinin üniversitelerinin kapılarını yabancı öğrencilere açması, hükumetlerin yabancı öğrencilerin ülkelerinde eğitim almasını desteklemeleri, öğrencilerin almak istedikleri alanda en kaliteli ve ekonomik eğitim neredeyse oraya giderek eğitim alabilecekleri inancına sahip olmalarını sağladı. Bu da “Öğrenci hareketliliği” dediğimiz kavramı gündeme getirdi. Artık söz gelimi Van’da doğmuş bir öğrenci, olması gerektiği gibi, gerekli şartları yerine getirdiği takdirde, Viyana Teknik Üniversitesine ya da Varşova Üniversitesine başvuru yapıp kabul edilebiliyor. Bu bağlamda Yurtdışında okuyacak olan öğrencinin, gerekli belgeleri hazırlamasından, havaalanında karşılanmasına kadar ya da eğitim alacağı ülkede konaklama tedarikinden, sağlık sigortası ve oturum işlemlerine kadar alacağı bir dizi hizmet profesyonellik gerektiren bir hizmet ağıdır.

Türkiye’deki Danışmanlık Hizmetleri

Türkiye’deki danışmanlık hizmetlerini doğrudan ELT’den alabileceksiniz. Türkiye’de iken size verilecek hizmetler aşağıdaki gibidir.

Yurtdışındaki Hizmetler

Gidecek olduğunuz ülkede anlaşmalı servis sağlayıcıları tarafından size verilecek olan danışmanlık ve destek hizmetleridir.

Exit mobile version