University of Applied Sciences Erfurt (FH Erfurt)

Erfurt, 202,619 nüfusla Thüringen eyaletinin başkentidir ve büyüleyici bir ortaçağ kentidir. Şehrin tam merkezinde ortaçağdan kalma muazzam bir katedral bulunmaktadır. Erfurt, şehir festivalleri ile ünlüdür. Özellikle Erfurt’da her yıl Mayıs ayında düzenlenen ve oldukça renkli geçen ortaçağ festivali hem turistlerin hem yabancı öğrencilerin beğenisini kazanmaktadır. Ayrıca ünlü Alman düşünür Max Weber ve ünlü besteci Johann Sebastian Bach’ın ailesi bu şehirde doğmuştur.

FH Erfurt Hakkında

1991 yılında kurulan FH Erfurt, diğer Uygulamalı Bilimler Üniversiteleri (Fachhochschulen), benzer alanda eğitim imkanları sunmakla birlikte çoğunlukla uygulamalı bilimlere ağırlık vermektedir. 4600’den fazla öğrencisiyle Erfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, bu alanda Almanya’nın genç ve dinamik üniversitelerinden biridir.

Önemli Hatırlatma:

Almanya’da “Fachhochschule” olarak adlandırılan üniversiteler 4 yıllıktır, Amerika’da “University of Applied Sciences” ve İngiltere’de “Polytechnic” olarak bilinen üniversitelerle benzer özelliklere sahiptir. Ayrıca Türkiye’deki 2 yıllık meslek yüksek okulları ile karıştırılmaması gerekmektedir. YÖK denkliği olan bu üniversiteler, daha çok uygulama ve saha çalışmasına dayanan bir eğitim yapısındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir