Giessen Justus Liebig Üniversitesi

Giessen Üniversitesi, Almanya’nın en eski eğitim kurumlarından biridir. Okulun adı, II. Dünya savaşında JustusLiebig Üniversitesi olarak değişmiştir. 1650 yılında Westfalia Barışı sırasında okul yenilenerek günümüzdeki halini almıştır. İlk kuruluş tarihi ise 1607 yılıdır. Adını ünlü öğretim üyelerinden Justus von Liebig’den almıştır. Liebig, tarımda büyük ilerlemeler kaydedilmesini sağlayan yapay gübrenin ilk üreticisidir. Üniversitenin binaları ve kampüsleri şehrin çeşitli bölglerinde yer almaktadır. Kayıt yaptırdığınız bölüme göre eğitim alacağınız çevre de değişiklik gösterecektir. Türkiye’den gelen Erasmus öğrencilerini de kabul eden üniversite en iyi tanınan Alman üniversitelerinden biridir.

Giessen Justus Liebig Üniversitesi Fakülteleri

Giessen Justus Liebig Üniversitesi öğrencilere lisans ve yüksek lisans seçeneklerinde oldukça fazala sayıda bölüm sunmaktadır.

Giessen Justus Liebig Üniversitesi Lisans Bölümlerinden bazıları; Advanced Materials, Biyoloji, Coğrafya, Çevre Yönetimi, Diş Hekimliği, Ekonomi, İşletme, Kimya, Tarım Bilimi, Tarih Ve Kültür, Uygulamalı Tiyatrodur.

Giessen Justus Liebig Üniversitesi Yüksek Lisans Bölümleri şunlardır; Advanced Materials, Biyoloji, Biyomekanik, Coğrafya, CropScience, Çevre Ve Doğal Kaynak Yönetimi, Çiftlik Hayvan Bilimi, Siyaset Biimi, Dil Teknolojileri Ve Yabancı Dil Öğretimi, Disiplinlerarası Çalışmalar, Doğu Avrupa Alman Kültür Ve Edebiyatı, Eğitim Bilimleri, Erken Çocukluk Eğitimi, Ev Hizmetleri, Gıda Ekonomisi, İçecek Teknolojisi, İktisat, İşletme, Kapsayıcı İlköğretim, Kimya, Klinik Spor Fizyolojisi Ve Spor Terapisi, Koreografi Ve Performans, Sanat Eğitimi, Tarım Ekonomisi Ve Çiftlik Yönetimi, Tarımsal Biyoteknoloji, Tarih, Tarih Ve Kültür, Uygulamalı Müzikoloji, Uygulamalı Tiyatro.

Giessen Justus Liebig Üniversitesi Kayıt

GiessenJustusLiebig Üniversitesi Kayıt için öncelikle dil yeterliliğinize bakmaktadır. Yabancı uyruklu öğrencilerin kayıt sırasında DSH sınavına girmelerine rağmen yeterliliğe sahip olmamaları halinde okul tarafından verilen kurslara katılma şansları bulunmaktadır. Daha sonra DSH sınavına tekrar girilecektir. Dil eğitimi yaklaşık olarak bir akademik dönem süresince devam etmektedir. Öğrencilere genellikle yaz kursları önerilmektedir. Yaz kurslarında öğrenciler okula başlamadan önce bir dönem üniversite bünyesinde dil eğitimlerine katılırlar. Okulda lisans eğitimine başlamak için en az B1 düzeyinde Almanca bilmeniz gerekmektedir. Almanca bilginizi okula kanıtlamanız için TestDaF, DSH ve dil bildiğinizi kanıtlayan bir lise diplomanız olması yeterli olacaktır. Bazı durumlarda okul dil bilginizi test edecek sınavlara katılmanızı talep edebilir.

Giessen Justus Liebig Üniversitesi Yurtları

Giessen Justus Liebig Üniversitesi yurtları kayıt sırasında başvuru kabul etmektedir. Başvurunuz sırasında yabancı uyruklu öğrenciler için hazırlanan kayıt formunu kullanmanız gerekmektedir. Kullanıdığınız formun niteliğine dikkat etmelisiniz. Okulun öğrencilere sunduğu özel odalar ve öğrenci yurdu odaları bulunmaktadır. Üniversiteye gelen öğrencilerin Giessen’de aylık konaklama ücretleri yaklaşık 200-400 Euro arasında değişiklik gösterecektir.

Giessen Şehri Hakkında

Giessen her Alman şehrinde olduğu gibi düzenin hüküm sürdüğü bir şehirdir. Gelen öğrencilerin rahatlıkla hayatlarını sürdürebileceği bir üniversite şehridir. Nüfusun çoğunluğunu öğrenciler oluşturur. Küçük bir şehir olan Giessen, 2. Dünya Savaşı’nda çok fazla hasar almıştır. Şehirde oldukça kalabalık olan bir alışveriş caddesi bulunmaktadır. Ulaşımın oldukça kolay olması eğitiminiz sırasında Almanya’yı baştan sona dolaşmanıza fırsat tanımaktadır. Şehir içinde öğrencilere tavsiye edilen ulaşım biçimi bisiklettir. Alacağınız uygun fiyatlı bir bisiklet ile öğrencilik hayatınız boyunca oldukça rahat edebilirsiniz. Marktplatz ismindeki çarşıda ihtiyaç duyacağınız her şeyi bulabilirsiniz. Şehirde öğrencilerin rahat etmesi için her şey düşünülmüştür. Sinema salonları ve etkinliklerin yapıldığı sergi salonları da bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir