GLS German Language School Berlin

GLS Berlin, Barbara Jaeschke tarafından 1983 yılında kurulmuştur. Bünyesinde bulunan iki büyük otel ve 16 bin metrekareye yayılmış kampüsü ile Almanya’nın en büyük dil okuludur. Kampüsün içerisinde yer alan tesisler ve öğrencilere sağlanan imkânlar ile Avrupa’daki en eşsiz okullardan biridir. GLS, beş defa “Star Awards” ödülünü kazanmıştır. Bu ödülü Study Travel dergisi vermektedir, kalitesi uluslararası kurumlar tarafından da teyit edilmiş GLS Berlin, Almanya’da dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği dil okullarındandır.

GLS Berlin Kampüsü

Almanca dil eğitim için GLS Berlin‘i tercih eden öğrenciler derslerinden kalan boş vakitlerinde okulun içerisinde sıkılmadan vakit geçirebilmektedirler. Yüzme havuzu, kitapçı, kafeler ve restoranlar bu imkânı öğrencilere sunmaktadır. Kampüsün her yanında ücretsiz internet erişimi mevcuttur. Bunun yanı sıra öğrencilerin faydalanabilecekleri bilgisayar odaları da 12 saat boyunca açık bulunmaktadır. Yıllık öğrenci sayısı 600’den fazladır. Kampüste 60 derslik, restoranlar, 50 daire ve 72 otel odası bulunur. Kurumda eğitim veren bütün öğretmenler alanlarında derece sahibidirler.

GLS Berlin Eğitim Sistemi

GLS Berlin, öğrencilere farklı kurs tiplerinde hizmet vermektedir. Yoğun Almanca Kurslarında haftada 20 ders yapılmaktadır. Her ders 45 dakika sürmektedir. Yoğun Almanca Kursları Standard, Standard 30 Plus (30 Yaş Üzeri Katılımcılar İçin), Semi-Intensive, Intensive ve Crash sınıfı olarak ayrılmaktadır. Standard kurs, maksimum 12 kişilik sınıflarda yapılmaktadır. Günde 4 ders ve aktivite programı olarak uygulanır. Ders aralarında öğrencilerin yarım saat dinlenme molaları bulunur. Toplam ders saati haftada 20 saattir. Standart 30 Plus dersleri de Standard ders sınıfı ile aynı özellikleri taşımaktadır.

Semi-Intensive sınıfı haftada 25 ders yapmaktadır. Sınıflarda maksimum 12 öğrenci bulunur. Her pazartesi yeni bir sınıf açılmaktadır. Intensive ders sınıflarında haftada 30 ders yapılır. Her sınıfta 4 ila 8 öğrenci bulunur. Crash programı haftada 30 ders yapmaktadır. Standart kurs ile beraber birebir derslerinde bulunduğu bir programdır. Crash sınıfları maksimum 12 kişilik gruplar ile ders yapmaktadır. Almanya’da Almanca kursu başvurularında okulun çok kapsamlı eğitim programları her yaştan öğrenciye hitap etmekte, bu da okulun kendi müfredatını oluşturarak eğitim kalitesini her sene artırmasına neden olmaktadır.

GLS Berlin Almanca Kursları

GLS Berlin, İş Almancası öğrenmek için de uygun bir enstitüdür. Dünya’da birçok markanın Almanca eğitimi için çalışanlarına eğitim verdirdiği bir yerdir GLS. Bu markalardan bazıları; Fendi, Ebay, Lufthansa, Rolls Royce. Her meslekten katılımcının Almanca öğrenebileceği bir yer olan GLS bazı branşlarda özel sınıflara sahiptir.

Hukuk, Öğretmenlik, Gazetecilik ve Tıp bölümü mezunlarına özel açılan sınıflarda Mesleki Almanca öğrenebilirler. Bu branşlarda eğitim almak isteyen kursiyerler isteğe bağlı olarak haftalık 20, 30 veya 40 saatlik ders alabilirler. Dersler 45 dakika sürmektedir. Bireysel derslerin yanı sıra grup derslerine de katılım sağlanabilir. Bireysel derslere artı olarak 10 veya 20 grup dersi de alınabilmektedir. Özel meslekler için açılmış olan bu sınıflar mesleğin gerektirdiği tüm kelime bilgisini içerecek şekilde tasarlanmıştır. Bu kurslara katılım sağlayan kursiyerler alanları ile alakalı bütün Almanca kavramlara hakim olarak kursu tamamlayacaklardır.

GLS Berlin sınavlara hazırlık sürecinde de öğrencilere destek olmaktadır. TestDaF ve TELC sınavları için bir merkez olan GLS bu süreçte etkili eğitim sistemi ile ön plana çıkmaktadır. TestDaF hazırlık sınıfları 4 hafta sürmektedir. Haftada 30 ders olacak şekilde yapılmaktadır. GLS aynı zamanda bir TestDaF sınav merkezidir.

Telc A2, Telc B1, Telc B2 ve Telc C1 Hochschule için 2 hafta hazırlık kursu verilir. Haftada 36 ders olacak şekilde uygulanır. Kurslar hedef odaklı olarak hazırlanmıştır.

Goethe B2, C1 ve C2 seviyeleri için hazırlık kursu 4 hafta sürer. Haftada 30 ders olarak ayarlanmıştır. Bu dersler 20 genel Almanca ve 10 Goethe hazırlık dersi olarak bölümlendirilir. Sınavlara hazırlık sırasında GLS bazı kitaplardan faydalanmaktadır. Bunlar; Telc Übungsmaterialien, Mit Erfolg zum Goethe Zertifikat B2, C1, B2 ile Fit Für TestDaF ve Prüfungstraining TestDaF.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir