1998 yılında kurulan ILA kurulduğu günden bugüne 35.000’den fazla öğrenciye eğitim vermiştir. Okulun merkezi Montpellier’de yer almaktadır. 80’den fazla ülkeden öğrenci kabul edilir. ILA birçok akreditasyona sahiptir. EAQUALS, IALC, FLE bunlardan bazılarıdır. Label Qualite FLE, Rectorat, CSN ve Bildungsurlaub belgelerine sahiptir.
ILA’de Fransızca dil eğitimi, eğitim uzman ve deneyimli eğitmenler tarafından verilmektedir. Her biri özenle seçilen eğitmenler öğrencilerinin istek ve ihtiyaçlarını her daim ön planda tutarlar. Amaç her öğrencinin aktif katılım sağlayarak, öğrenci sayısının minimum tutulduğu sınıflarda hızla Fransızca öğrenilmesidir.
ILA’de eğitimin yapıldığı sınıflar multimedya dersliklere sahiptir. Öğrencilerin hizmetine sunulan 40 bilgisayar kapasiteli bilgisayar odaları, ücretsiz internet bağlantısı ve ders materyallerinden oluşan kütüphaneler her daim öğrencilerin faydalanması için ulaşılabilir durumdadır. Birçok okuldan çok daha iyi konaklama seçeneklerine sahiptir. Dikkatle seçilmiş aileler ile aile yanı konaklaması sunulmaktadır. Bütün aileler öğrencilerin konforunu ve eğitimini garanti altına almak üzere ILA ile sözleşme yapmak zorundadırlar. Her aile enstitüye en yakın konumda olacak şekilde seçilmişlerdir.
Öğrenci evlerinde konaklamak isteyen öğrenciler ILA’in sahip olduğu yurtlarda kalabilmektedirler. Okula 10 dakikalık bir mesafede bulunan bu yurtlar tek kişilik veya iki kişilik oda seçeneklerine sahiptir. Dileyen öğrenciler apart otel seçeneğini de kullanabilirler. Her iki seçenek de oldukça makul fiyatlara sahiptir. Bütün konaklama seçeneklerinde öğrencilerin maksimum faydaya sahip olmaları amaçlanmıştır.

Genel Fransızca Kursları
Kişilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanan kurs süreleri ve programlarına sahip olan sistemdir. Her seviyeden öğrenci katılım sağlayabilir. Kursların başlangıcında öğrencilerin seviyesi belirlenerek uygun olan eğitim programı çıkartılacaktır. 16 yaşından büyükler için hazırlanan eğitim sisteminde haftalık ders sayısına göre sınıf seçilmektedir. Sınıflar maksimum 10 kişiliktir.
Standart sınıfta haftada 20 ders yapılır.
Standart plus sınıflarında haftada 25 ders yapılır.
Yoğun Fransızca sınıflarında haftada 30 ders yapılır.
Yoğun Plus sınıflarında haftada 35 ders yapılır.
Birebir eğitimlerde haftada 20, 25, 30 veya 40 ders yapılabilir.
Uzun Süreli Standart Kurslarda haftada 20 ders yapılır.
Uzun süreli Yoğun Kurslarda haftada 30 ders yapılır.
CSN Standart Kursunda haftada 20 ders yapılır.
CSN Yoğun Kursunda haftada 30 ders yapılmaktadır.
Sınavlara Hazırlık Kursları
Sınavlara hazırlanan öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği dil okullarından biri de ILA’dır. DELF/DALF sınavlarına ILA ile hazırlanabilirsiniz. Sınavlara hazırlık esnasında öğrenci ile 20+10 ders yapılmaktadır. 20 ders standart Fransızca kursuna ek olarak 10 ders öğrencinin kendini eksik hissettiği konularda etüt yapılmaktadır.
Üniversiteye Hazırlık Kursları
Lisans ve yükseklisans yapacak olan öğrencilerin özel bir dil eğitimi almaları gerekmektedir. Akademik hayatları süresince kullanacakları Fransızca günlük kullanım dilinden biraz daha zor olacaktır. Lisans ve yükseklisans eğitimi sırasında hazırlanacak projelerin benzerlerinin hazırlanması sağlanarak öğrenciye uygulamalı eğitim fırsatı verilmektedir.
20+10 ders seçeneği ile devam edilen kurslar, standart kursa artı olarak akademik hayatta ihtiyaç duyulacak kazanımların öğrenciye sağlanması esasına dayanır.
Özel Fransızca Kursları
1. Fransız Mutfağı Kursu; Fransız mutfağını ve Fransa kültürünü tanımak isteyen kişilere yönelik olarak hazırlanan bu kurslarda öğrenciler ile haftada 28 saat mutfakta ders yapılmaktadır.
2. 50 Yaş Üzeri Fransızca Dersi; haftada 20 derse ek olarak etkinlik ve gezilerin düzenlendiği kurslardır. Yalnızca kendini geliştirmek adına Fransızca öğrenmek isteyen yetişkinlerin katıldığı kurslardır.
3. İş Fransızcası Kursları; İş yaşantılarında Fransızca kullanması gereken bireylerin tercih ettiği kurslardır. Şirketlere özel olarak sınıfların açılabildiği bu kurs çeşidinde haftada 30 ders yapılır. Bu dersler kişinin ihtiyaçlarına göre düzenlenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir