İrlanda Sertifika ve Diploma Programları

Yurtdışı eğitimin en gözde ülkelerinden biri olan İrlanda’da sertifika ve diploma programları eğitimi, üniversite ve kolejlerin bünyesinde; lisans ve yüksek lisans düzeyinde verilmektedir. İrlanda’daki sertifika ve diploma programları genellikle kendini belirli bir alanda uzmanlaştırmak isteyen öğrenciler, yeni mezunlar ve iş hayatındaki profesyoneller tarafından tercih edilmektedir. İrlanda’da sertifika ve diploma programları İşletme, Ekonomi, Pazarlama, Hukuk, Psikoloji, Mimarlık, Mühendislik, IT, Film ve Medya, Sanat, Moda Tasarımı ve Turizm gibi birçok alanda yoğun talep görmektedir. Bu sertifika ve diploma programlarında tam zamanlı ya da yarı zamanlı eğitim alınabilir.

Hemen hemen her alanda eğitim veren üniversite ve kolejlerdeki sertifika ve diploma programları, eğitim alınacak alana göre değişiklik gösterse de genellikle 2 veya 3 yıl sürmektedir. İrlanda’da herhangi bir sertifika ve diploma programına katılabilmek için bir lise veya üniversite diplomasına sahip olmak gerekmektedir. Bölüm ve alanlara göre kabul koşulları değişiklik gösterse de ayrıca herhangi bir sertifika ve diploma programına katılabilmek için Ielts ve Toefl gibi uluslararası geçerli bir İngilizce dil sertifikasına sahip olmak gerekiyor. İrlanda sertifika ve diploma programlarında eğitim alan öğrenciler, haftada 20 saate kadar yarı zamanlı olarak çalışma iznine sahip olabilirler.

Neden İrlanda’da Eğitim?

İrlanda Sertifika ve Diploma Programları Bölümleri

Türkiye’de en az lise ve üstü bir eğitim programından mezun olan öğrenciler, sınavsız bir şekilde;

gibi alanlarda sertifika ve diploma programları eğitimi alabilirler. ELT, en iyi okul ve bölümü seçme konusunda öğrencilerine tam destek vermektedir.

İrlanda’da Öğrenciyken Çalışmak / İrlanda Çalışma İzni

İrlanda’da herhangi bir sertifika programı, diploma programı, lisans veya yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler haftada 20 saate kadar yarı zamanlı çalışma iznine sahip olabilirler. İrlanda’da öğrenciyken çalışmak, dil seviyesinin gelişmesine fayda sağlamakla birlikte öğrencilerin iş hayatlarında tecrübe sahibi olmalarına ve özgeçmişlerini güçlendirmelerine destek vermektedir. İrlanda’da okurken çalışmak, aylık yaşam masraflarının belirli bir oranda azalmasında etkili olmaktadır.

İrlanda Oturma İzni / İrlanda’da Mezuniyetten Sonra Çalışma İzni

İrlanda’da eğitim alınan bölüm ve eğitim süresine göre değişkenlik göstermekle birlikte sertifika ve diploma programlarından mezun olan öğrenciler, İrlanda’da 2 yıla kadar oturma izni ve tam zamanlı çalışma iznine sahip olabilmektedirler. Bu süre daha sonrasında başvuru yapılarak uzatılabilmektedir.

İrlanda Sertifika ve Diploma Programları Başvuru Süreci

İrlanda’da sertifika ve diploma programlarına başvuru sürecinde ELT size her konuda destek vermektedir. Danışmanınız ile birlikte belirlediğiniz sertifika ve diploma programı ile niversiteye başvuru için gerekli olan evraklar şunlardır;

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir