LAL Dil Okulları (LAL Language Centers)

Uluslararası tanınırlığa sahip olan LAL Language Centers, Dünyanın birçok bölgesinde merkezi bulunan bir okuldur. Yaklaşık 30 yıldır eğitim dünyasında olan okul kalite ve üstün hizmet ödüllerine sahiptir. Eğitim bakanlıkları tarafından tanınan ve akredite edilen LAL Language Centers öğretmen de yetiştirmektedir. Eğitimen kadrosu ana dili İngilizce olan akademisyenlerden oluşmaktadır. Bu eğitmenler aynı zamanda İngilizcenin yanı sıra başka dillerde de uzmanlaşmıştır.

LAL Language Centers’ın İngiltere’de üç şehirde kampüsü bulunmaktadır. Londra merkez olmak üzere, Cambridge ve Torbay şubelerinde de derslere devam edilmektedir. Londra merkez binası şehir merkezine yürüme mesafesindedir. Richmondupon Thames’de Twickenham’da yer almaktadır. Havaalanına yakınlığı dolayısı ile öğrenciler tarafından en çok tercih edilen kurs merkezi Londra’dır. Merkezin aynı zamanda kendi öğrenci yurdu varır. Okul, aile yanında konaklama seçeneğini de öğrencilere sunar. Öğrencileri, aile yanına yerleştiren kurs yöneticileri bu aileler ile sürekli iletişim halindedirler. Torbay’de yer alan kurs binası eğitim alırken eğlenmenizi de sağlayan cazip bir seçenetir. Torbay, İngiltere’nin tatil beldelerinden biridir. İngiliz Rivierasını tanımak isteyen öğrencilerin Torbay’i tercih etmeleri yerinde olacaktır. Cambridge kurs merkezi, Cambridge Üniversitesine komşudur. Genellikle Cambridge sınavlarına hazırlanan ve Cambridge Üniversitesi’nde lisans eğitimi almak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Okulun üç merkezde de konaklama seçenekleri aynıdır. Aile yanında, okul yurdunda veya apart dairelerde kalabilirsiniz.

Lal Language Centers Dil Kursları

Genel İngilizce Kursları

İngilizcenin her seviyesinden öğrenci kabul edilebilmektedir. Öğrenciler sınıflarına yerleştirilmeden önce seviye tespit sınavına katılmaktadırlar. Bu sayede dil bilginizin ne ölçüde olduğu tespit edilmekte ve gelişiminize en uygun olacak sınıfa yerleştirilmektesiniz. Genel İngilizce kurslarında konuşma üzerine yoğun dersler yapılır. Her öğrenciye bir danışman öğretmen tahsis edilir ve bu danışman öğretmen öğrencinin gelişimini yakından takip etmektedir. Haftada 15 ila 30 saat arasında ders alma hakkınız bulunmaktadır.

İş İngilizcesi Kursları

Kariyerini uluslararası kulvarda büyütmek isteyen iş dünyasından profesyonellere verilen bu kurslarda kişinin mesleğine uygun eğitim alma şansı bulunmaktadır. Aynı zamanda kişiye özel birebir derslerle de eğitimler desteklenmektedir. Her öğrenciye bütçesine uygun bir ders programı hazırlanmasına yardımcı olunmaktadır. Aynı zamanda dileyen firmalar için yeni sınıflar açılabilmektedir. Haftada en az 22 saat ders alınarak bu kursta başarı sağlanabilecektir.

Sınavlara Hazırlık Kursları

İngilizce dilinde lisans ve yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin üniversite başvuruları sırasında belirli sınavların sonuçlarına ihtiyaçları olabilir. Günümüzde birçok yüksek öğretim kurumu öğrenci kabul etmeden önce dil yeterliliklerini sorgulamak için sınava katılmalarını zorunlu hale getirmiştir. Cambridge, SELT, TOEFL, IELTS ve TOEIC sınavları İngilizce sınavlarının arasındaki en bilinen sınavlardır. Bazı okullar ise kendi sınavlarını yapmayı tercih etmektedirler. Öğrencilerin bu kurslar sırasında katılacakları sınavın niteliğini bilmeleri ve ona göre bir ders çalışma programı kullanmaları sağlanmaktadır.

Gençler için İngilizce Dersleri

8 yaşından 18 yaşına kadar olan gençler için düzenlenen derslerdir. Bu kurslar yaz aylarında yapılmaktadır. Dileyen öğrenciler yaz sınıflarından sonra genel İngilizce kurslarına transfer olabilirler. Özellikle İngilizce konuşulan ülkelere yaşamak için gelen gençlere uygun programlar hazırlanmaktadır.

Birebir İngilizce Kursları

Sınıf eğitimlerinde başarılı sağlayamayan öğrenciler için hazırlanan birebir ders programları istenilen kursa ek olarak da yapılabilmektedir. Öğrenciler genel ve iş İngilizcesi gibi kurslara katılırken aynı zamanda birebir İngilizce dersi de alabilmektedirler. Birebir dersler öğrencinin gelişimi için olmazsa olmazlardandır. Bu derslerde öğrencinin İngilizcede sıkıntı yaşadığı konular tespit edilerek uygun çözüm yolları geliştirilir.

LAL Dil Okulları Türkiye yetkili temsilcisi olan ELT Yurtdışı Eğitim, öğrencilerine dil eğitimi programları ve konaklama seçenekleri ile dil okulları başvuru işlemleri, vize ve uçak bileti temini konularında ücretsiz danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

İngiltere dil okulları fiyatları ve programları hakkında detaylı bilgi için iletişim formunu doldurabilir veya ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir