1999 yılından beri Fransa’nın en büyük şehri olan Lyon şehir merkezinde Fransızca dil kursları sunan özel bir okuldur. FrederiqueDiTullio tarafından kurulmuştur. Günümüzde okul yönetimini hala kendisi devam ettirmektedir. Okulun bulunduğu yer Lyon’un tarihi merkezine ve hareketli yaşantısına tanık olmanıza vesile olur. Lyon zengin kültürel mirası ve gastronomi alanındaki eğitimleri ile ünlü bir şehirdir. Lyon aynı zamanda futbol takımı ile ünlüdür. Çevre ülkeleri ve şehirleri gezmek isteyen öğrenciler için oldukça uygun bir konumdadır.
Kişilerin hedeflerine ve zaman çizelgesine uygun programlama yapan okulda birçok ülkeden öğrenci bulunmaktadır. Okulun eğitimci kadrosu alanında uzmanlaşmış ve Fransızcayı ana dili gibi bilen eğitimcilerden oluşmaktadır. Öğrencilerin okulda bulundukları süre boyunca her istediklerinde ulaşabilecekleri bir danışman öğretmenleri bulunmaktadır. Zorluk çekmeden şehre ayak uydurabilmeniz için ellerinden gelen her türlü yardımı yapmaya çalışırlar.
Öğrenciler Lyon Bleu’ya geldiklerinde aile yanında veya yurtta kalmayı tercih edebilirler. Yanlarında kalacakları aileler bu iş için özel olarak seçilen ve sürekli denetim altında tutulan ailelerdir. Lyon Bleu’da nerede konaklayacağınız genellikle alacağınız eğitimin süresi ile alakalıdır. Yurtlarda kalış sınırlı süre için mümkün olup, apartman daireleri 10 ay ve üzeri eğitim sürelerinde kullanıma açılmaktadır.
Yoğun Fransızca Kursu
Fransızca öğrenimi denildiğinde akla gelen her konuda dersin verildiği kurslardır. Kelime bilgisi, sözlü ve yazılı anlatım, dilbilgisi, okuma ve anlama çalışmaları ile yürütülmektedir. Haftanın 5 günü 45 dakikalık 3 ders yapılarak sürdürülmektedir. Dersler sırasında yalnızca kitap üzerinden eğitim verilmez. Etkinlikler ve medya imkanları da kullanılır.
Yarı Yoğun Fransızca Kursu
Haftada 15 ders yapılmaktadır. Her ders 45 dakika sürmektedir. Yeni başlayanlar için uygundur. Her grupta en fazla 12 kişi yer alır. Kişinin Fransızca düzeyine göre ders saatleri yoğunlaştırılabilmektedir.
Kombine Fransızca Kursu
Başlangıç düzeyinden başlayarak her düzeye uygun bir kurstur. 15-25 arasında grup dersi ve haftada 5-10 birebir ders seçeneği sunmaktadır. Standart derslerin kişiye özel ayarlanan ek dersler ile mükemmelleştirilmiş halidir.

Patways Programı
Fransa’da lisans ve yükseklisans yapmak isteyen öğrencilere sunulan üniversiteye hazırlık programlarıdır. Başlangıç seviyesinde Fransızca bilen öğrencilere haftada 25 saat ders verilir. B1, B2 veya C1 seviyesinde dile hakim olan öğrenciler için yoğun Fransızca kursuna yönlendirme yapılır. Patways programı sırasında kişilere üniversite başvuruları sırasında da yardımcı olunmaktadır.
Alakart Fransızca Kursu
Lyon Bleu’nun verdiği kurslardan hiçbiri hoşunuza gitmediyse, kendi isteklerinize ve bütçenize uygun ekstra bir kurs oluşturma seçeneğiniz vardır. Bu seçeneği seçerek birebir derslerde istediğiniz her konu ile alakalı ders alma şansınız bulunmaktadır.
Birebir Fransızca Kursları
Tüm düzeylerden öğrenci kabul edilmektedir. 5-35 saat aralığında haftalık ders saati seçenekleri bulunmaktadır. Kursların başlangıç tarihleri kişiye bağlı olup istediğiniz her hangi bir zamanda kursa başlayabilirsiniz.
DELF/ DALF/ TCF Sınavlarına Hazırlık
Sınavlara hazırlanma süreci oldukça dikkat gerektiren bir süreçtir. Fransızca dilinde sınava tabi tutulacak olan öğrencilerin katılacakları sınavlara en iyi şekilde hazırlanmaları gerekmektedir. Sınavlara hazırlık kursu sırasında haftada 20 ders yapılır. Her ders 45 dakika sürer.
Profesyoneller İçin Fransızca Kursu
Bu kurslar zamanlarını ve bütçelerini optimum seviyede organize ederek mesleki ve ticari Fransızca üzerinde uzmanlaşmak isteyen profesyonellere yönelik yaratılmıştır. Genellikle iş adamları ve diplomatlar tarafından tercih edilmektedir. Şirket yönetimi, ekonomi, ticaret, iş iletişimi, maliye, uluslararası ilişkiler, yönetim konularından biri seçilerek bu alanların Fransızcası üzerinde uzmanlaşmak tercih edilebilir. Öğrencilerin kişisel beklentilerine göre dersler şekillendirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir