Maltalingua School of English – Maltalingua Dil Okulu

2018 yılında İsviçre’den Malta’ya dil eğitimi amacıyla gitmiş öğrenciler arasında yapılan Education Starts anketinde Malta’daki en iyi dil okulu seçilen Maltalingua, İngilizce öğrenmek isteyen öğrenciler için eşsiz fırsatlar sunuyor. Eğitim kalitesini EAQUALS’a (Evaluation & Accreditation of Quality in Language Services) akredite olarak ortaya koyan okul, Malta’da dil kursu arayan öğrencilerin en çok tercih ettiği seçeneklerden. Maltalingua, dil eğitiminin dünya standartlarında olmasının yanında, bulunduğu konum ve sosyal imkanları ile de adından sıkça söz ettirmeyi başarıyor.

Malta dil okulu seçenekleri arasında, geniş tesis imkanları ile de öne çıkan okulun öğrencilere ders dışında sunduğu olanaklara da yakından bakmakta fayda var. Kütüphane, bilgisayar laboratuvarları, ücretsiz kablosuz internet, kafeler ve özel yüzme havuzu gibi birçok imkanı öğrencilere sağlayan okulda öğrenciler vakitlerini çok verimli ve keyifli bir şekilde geçirebiliyor.

Malta’da dil okulu fiyatlarının oldukça değişken olduğunu belirtelim. Öğrencilerin, bütçesine uygun kurs bulmakta zaman zaman zorlandığı ülkede, Maltalingua, uygun fiyat politikaları da öğrencilerin kalbini fethetmeyi başarabiliyor.

İngilizce bilmenin artık her alanda bir ihtiyaç haline geldiği günümüzde, yurtdışında dil eğitimi almak daha iyi bir dil eğitimi imkanı sağlarken, aynı zamanda öğrencilerin ufkunu genişletmesine yardımcı oluyor. Bu bağlamda, Maltalingua, İngilizce öğrenmek veya İngilizce bilgilerini ilerletmek isteyen öğrenciler için birçok yönüyle en iyi seçeneklerden biridir.

Malta Hakkında

Malta, İngilizce dil eğitimi için her geçen gün daha popüler bir lokasyon haline gelmektedir. İngilizce’nin, Maltaca’yla beraber ülkenin resmi dili olması, İngilizce dil yolculuğunda Malta’yı mükemmel bir seçim yapıyor.

Sicilya’nın yaklaşık 90 km güneyinde yer alan ve takım adalardan oluşan Malta, yaklaşık 400 bin kişilik nüfusu ve sadece 320 km2‘lik yüzölçümü ile ufak fakat oldukça şirin bir bölgedir. Kültürel aktiviteleri, ılıman iklimi, doğal güzellikleri ve eşsiz manzaraları ile giden herkesin hayran kaldığı Malta, dil eğitimi ile beraber eşsiz bir deneyim yaşamak isteyen gençler için gidilebilecek en güzel yerlerden biridir.

Akdeniz’in jeopolitik anlamda en kritik bölgelerinden birinde yer alan ve bir dönem Osmanlı’nın da hüküm sürdüğü Malta, tarihi geçmişi oldukça zengin bir bölgedir. Buraya giden öğrenciler, derslerden kalan vakitlerini ülkenin eşsiz mimarisini, tarihi yapılarını ve müzelerini ziyaret ederek de değerlendirebilir. Oldukça turistik bir bölge alan Malta’ya her sene dünyanın dört bir yanından ziyaretçi geliyor. Dil eğitimi için buraya giden öğrenciler, bu insanlar ile sosyal ağını da genişletme şansı bulabiliyor.

Malta LinguaProgramlar/ Kurs İçerikleri

Maltalingua, öğrencilerin ihtiyaçlarını ve taleplerini en doğru şekilde karşılamak üzere farklı kurs içerikleri sunuyor. Genel, yoğun ve özel İngilizce kursları tüm öğrencilere açıkken, işletme ve sınava hazırlık kursları, öğrencilerin İngilizce seviyelerinin orta veya daha ileri düzeyde olmasını gerektirmektedir. Her yaştan öğrenciye ve İngilizce seviyesi farklılık gösteren herkese uygun programların yer aldığı Maltalingua’da eğitimler, küçük gruplar halinde ve samimi bir ortamda gerçekleşiyor.

Standart İngilizce, yoğun İngilizce ve IELTS sınavına hazırlık kurslarında, azami öğrenci sayısı sınıf başına 12’dir. İş İngilizcesi kursları sınıf başına 8 öğrenciyle sınırlıdır. Bunun yanında, ihtiyaca göre öğretmenler, öğrencilere bire bir İngilizce dersleri de verebiliyor.

Maltalingua’nın sunduğu İngilizce kurslarına biraz yakından bakalım;

MaltaLingua Uluslararası Öğrenci Oranı

Kozmopolitik bir ülke olan Malta, her yıl iş, tatil, dil eğitimi veya üniversite eğitimi amacıyla dünyanın birçok ülkesinden çok sayıda insana ev sahipliği yapıyor. Maltalingua‘da uluslarası öğrenci sayısının epey yüksek olduğu ve bu sayıyı giderek daha da artırmayı amaçlayan bir okuldur. Öğrencilerin, farklı milletlerden, kültürlerden ve coğrafyalardan gelen diğer öğrencilerle vakit geçirmesi, yeni bilgiler edinme ve bir dünya insanı olma yolunda eşsiz bir potansiyele sahiptir. Her yıl Türkiye’den de çok sayıda öğrencinin İngilizce öğrenmek için gittiği Maltalingua, bu yönüyle, dil eğitimi yanında paha biçilemez bir hayat tecrübesi de sunmaktadır.

MaltaLingua Konaklama

Maltalingua, öğrencilerin kişisel tercihleri ve ayırdığı bütçeyi göz önüne alarak en uygun konaklama seçeneklerini sunuyor. Ana dili İngilizce olan bir ailenin yanında konaklamak, burada en popüler ve en uygun fiyatlı seçeneklerden biridir. Bunun yanında okulun kendi apartları da konaklama için bir diğer tercih olabilir.

Aile yanı konaklamalar, öğrencilerin İngilizce pratik yapmalarını kolaylaştırıp Malta’yı daha yakından tanımalarına olanak sağlar. Ortak kullanım alanları olan apartlarda konaklama ise öğrencilerin yeni insanlarla tanışmasına ve farklı kültürler hakkında bilgi sahibi olmasına yardımcı olabilir.

Malta’da konaklama için öğrencilerin başka imkanları da bulunuyor. Bu iki seçeneği de değerlendirmek istemeyen ve kendi başına kalmak isteyen öğrenciler için okulun hemen yakınlarında uygun oteller de mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir