Oscars International, 3 ülkede eğitim veren bir dil okuludur. İrlanda, İngiltere ve Kıbrıs. Dil eğitimini kültürel bir gelişim olarak gören okul bireylere ve gruplara yüksek kalitede dil eğitimi vermektedir. İhtiyaca yönelik dil eğitimi konusunda son derece iyi olan okul öğrenme kaynakları konusunda da diğer okullardan birkaç adım önde yer alıyor. British Council, ELSAC, İngiltere Eğitim ve Kültür Bakanlığı ve European Council for Business Education, Oscars International’in iş birliği içerisinde olduğu kurum ve kuruluşlardandır. Oscars International, E-öğrenme sistemini öğrenci veya mezun Oscars International ailesinden olan herkes ile paylaşmaktadır. Derslerin yanı sıra E-öğrenme ortamını kullanarak dersler tekrar edilebilmektedir.

Okulun İngiltere’de iki şehirde merkezi bulunmaktadır; Northampton ve Londra. Northampton’daki okul şehir merkezine 10 dakika mesafede yer almaktadır. Öğrenciler ulaşımlarını kolaylıkla organize edebilirler. Okul eylül ve haziran ayları arasında hizmet vermektedir. Binada bilgisayar laboratuvarları, iki tane spor salonu, yüzme havuzu, tenis kortları, yemekhaneler ve golf sahası bulunmaktadır. Konaklamalar okula ait binalarda gerçekleştirilmektedir. Tek kişilik veya iki kişilik odalar tercih edilebilmektedir.

Oscars International Dil Kursları

Genel İngilizce Kursları: Başlangıç seviyesinden itibaren katılabileceğiniz 6 seviyenin bulunduğu derslerdir. Her sınıfta maksimum 15 öğrencinin bulunacağı şekilde düzenlenmiştir. Kurs yoğunluğu ve zamanı öğrencinin dilediği şekilde düzenlenebilmektedir. Her seviye en az 10 hafta kalınacak şekilde ayarlanmıştır. İngilizce konuşma, dinleme, okuma, yazma ve telaffuz konularında gelişim sağlanmaktadır. Dersler hem kitaplar hem de multimedya araçları kullanılarak devam ettirilmektedir. Öğrencilerin genel İngilizce kursuna katılabilmeleri için en az 18 yaşında olmaları gerekmektedir. Her hafta seviye testi yapılarak öğrencilerin gelişimleri takip edilmektedir.

Yoğun İngilizce Kursları: Haftada 20 saat genel İngilizce, 5 saat seçmeli ders ve 8 saat birebir İngilizce dersinden oluşmaktadır. Öğrencilerin eksik hissettikleri konu üzerinden dersler ilerlemektedir. Kişiye özel ders programı içerdiği için kişiler programı istedikleri şekilde düzenleyebilirler.

Sınavlara Hazırlık Kursları: uluslararası kulvarda kabul görmüş İngilizce sınavlarına Oscars International ile hazırlanabilirsiniz. Her sınavın kendine uygun bir çalışma sistemi olduğu dil okulunda haftada 20 ders genel İngilizcenin yanı sıra 5 ders sınavlara hazırlanmak için gerekli olan seçmeli dersler ve 8 ders hangi sınava hazırlanıyorsanız o sınavın tanıtıldığı ders işlenmektedir. İngilizce yeterlilik sınavları oldukça zordur ve kişiden farklı yeteneklerini sergilemesini isteyecektir. Bu sebeple katılacağınız sınavların niteliklerine uygun ders programları ile hazırlanmanız yerinde olacaktır. Oscars International’da Cambridge, IELTS ve BEC sınavlarına hazırlık yapabilirsiniz. Bu sınavlarda sağladığınız başarı ile iş dünyasında ve akademik dünyada çok daha iyi yerlere gelebilirsiniz.

Mesleki İngilizce Kursları: Pre Intermediate ve daha üzeri seviyelerde İngilizce bilgisine sahip öğrencilerin katılabileceği bu kurslarda öğrenciler iş hayatında karşılarına çıkabilecek durumlar üzerinde eğitim almaktadırlar. İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşmak, yazmak ve telaffuz etmek oldukça önemlidir. Haftada 20 saat ders yapılmaktadır. Ders programları öğrencilerin iş, okul vb. durumlarına göre düzenlenebilmektedir.

Gizli Şehirler Kursu: Oscars International’in sunduğu bu paket öğrencilere dil öğretmenin yanı sıra İngiltere ve Avrupa tarihi hakkında bilgi sahibi olma fırsatını da sunmaktadır. Dersler şehir turları ile sürdürülmektedir. 2 akşam etkinliği, 1 tam gün program ve çeşitli konaklama seçenekleri dahilinde sunulmaktadır. Program, konaklama, yeme- içme, dersler, etkinlikler ve ulaşım ile tamamlanan bütün bir paket halindedir.

Kombinasyon Kursları: İngilizce derslerinin yanı sıra başka bir branşta da eğitim alınabilecek sınıflardır. Dans, müzik, spor gibi seçenekleri mevcuttur. Her ders ayrı bir literatür gerektirdiği için katılacak olan öğrencilerin en az 18 yaşında ve belirli bir İngilizce seviyesinde olmaları gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir