Fizyoterapi, Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik, Güzellik ve Sağlık Bilimleri, Spor Bilimleri, Hastane Yönetimi… Son yılların popüler bölümleri hem Türkiye’de hem de yurtdışında öğrencilerimize birçok iş ve kariyer imkanı sunmakta. Özellikle son yıllarda yurtdışından ülkemize gelen hasta sayısındaki artış ve sağlık sektöründe yaşanan gelişme ve modernleşme, sağlık bilimleri mezunu adaylara ihtiyacı fazlasıyla artırmıştır. Mezuniyet sonrası iş bulma yüzdeleri fazlasıyla yüksek olan Hemşirelik ve Fizyoterapi gibi bölümler aynı zamanda yüksek maaşlarla çalışma şansı da sunmaktadır.

Özel hastanelerin özellikle yabancı hastalar için ihtiyaç duyduğu kalifiye eleman ihtiyacı, Türkiye’deki üniversitelerde bu alanlarda verilen eğitimin genellikle Türkçe olması sebebiyle yeteri kadar karşılanamakta, yabancı dil bilen adayların en prestijli kurumlarda rahatça iş bulabilmelerine yol açmaktadır. Yurtdışında bu alanlarda eğitim almak isteyen öğrencilerimiz hem Türkiye’den çok daha uygun maliyetlerle eğitim alabilir, hem de üç yıl gibi bir sürede üniversiteden mezun olarak doğrudan iş hayatına atılabilirler.

Çok iyi bir yabancı dile sahip olmanızı sağlayacak yurtdışı eğitim seçeneği, alacağınız diplomanın dünyanın farklı birçok ülkesinde geçerli olacak olması sebebiyle size çok çeşitli kariyer olanakları sunacaktır.

ÜLKE ÜNİVERSİTE BÖLÜM YILLIK EĞİTİM MALİYETİ
Macaristan Pecs Üniversitesi Hemşirelik, Fizyoterapi 4.000 Euro
Polonya Vincent Pol Üniversitesi Fizyoterapi 3.600 Euro
Çekya Charles Üniversitesi Fizyoterapi 8.600 Euro
Almanya Giessen Üniversitesi Beslenme Bilimleri 250 – 500 Euro

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir