Shane Global Language Centres (Shane English Schools UK)

1977 yılında Shane Lipscombe tarafından kurulan okul dünyanın dört bir yanından 300’den fazla merkezde eğitim vermektedir. CELTA yeterlilik sınavları konusunda öncü olan Shane Global, 1998 yılında Kraliçe Heraldic tarafından ödüllendirilmiştir. Okul British Council tarafından da akreditedir. British Council tarafından sürekli denetlenen okul, mükemmel dil eğitimini desteklemektedir.

Shane Global (Shane English Schools), İngiltere Hastings’de yer almaktadır. Hastings şubesi denize yürüme mesafesindedir. Okul bütün otobüs hatlarının kesişme noktasında yer almaktadır. Bu nedenle okul ile şehir sürekli bağlantı halindedir. Okul, kendi öğrenci yurduna sahiptir. Şehre gelen öğrenciler hiçbir zorluk çekmeden konaklama konusunu halledebilirler.
Okulda 12 sınıf bulunmaktadır. Öğrencilerin günün her saatinde internet bağlantıları bulunmaktadır. Kafeterya ve ortak çalışma salonları da öğrenciler için sürekli açık tutulmaktadır. Bunun yanı sıra isteyen öğrenciler Hastings’de ailelerin yanında da konaklama yapabilirler.

Hastings, İngiltere’nin denize kıyısı olan az sayıda şehrinden biridir. Turizm merkezi olarak bilinmektedir. İngiltere’nin genelinde olduğu gibi Hastings’de de genellikle hava serindir ancak İngiltere’nin en sıcak bölgesi Hastings sayılabilir. Öğrencilerin İngiltere’ye gelirken karma bir bavul hazırlamaları uygun olacaktır. İngiltere’nin havası oldukça değişkendir.

Neden Shane Global Dil Okulu

Shane Global Dil Kursları

Genel İngilizce Kursları

Yıl boyunca her pazartesi yeni bir sınıfın açıldığı genel İngilizce kursunda 16 yaşından büyük öğrenciler kabul edilmektedir. Haftada 3 kez öğrencilere ev ödevi verilir ve haftada 15 saat ders yapılır. Okul resmi bayram ve tatillerde kapalı tutulmaktadır. Bu sebeple öğrencilerin İngiltere’de ki resmi günler ve bayramlara göre yurtlarını ve konaklamalarını organize etmeleri gerekmektedir. Başlangıçta öğrencilere yerleştirme sınavı uygulanmaktadır. Bu aynı dil seviyesindeki öğrencileri bir araya getirmek için gereklidir. Sınıflar her milletten öğrenciyi bir araya getirmektedir. Genel İngilizce kursları sırasında öğrencilere konuşma ve telaffuz pratikleri de yaptırılmaktadır.

Sınavlara Hazırlık

Shane Global, öğrencilerini İngilizce Yeterlilik Sınavlarına hazırlamaktadır. IELTS, Cambridge, TOEFL, TOEIC vb. sınavlara Shane Global ile hazırlanabilirsiniz. Okul, öğrencilere girecekleri sınavlar konusunda başvuru yardımı da yapmaktadır. Kurslarda test tekniklerinin yanı sıra okuma, yazma, anlama ve dinleme konusunda da yardımcı olunmaktadır. Öğrencilerin büyük bir çoğunluğu Shane Global sayesinde istedikleri puanları elde etmişlerdir. Öğrencilere sınavlarda başarılı olmaları halinde üniversite ve yüksek lisans başvuruları sırasında da yardımcı olunmaktadır.

Konuşma ve Telaffuz Sınıfları

İngilizce okuyup anlayabilmenize rağmen konuşamıyorsanız bu kurslar tam size göre. Öğrenciler konuşma ve telaffuz sınıflarında kendilerini doğru bir şekilde ifade etmeyi öğreneceklerdir. Bu sınıflarda haftada 15 saat ders yapılmaktadır. Öğrencilerin bu sınıflara katılabilmeleri için 16 yaşından büyük olmaları gerekmektedir.

Özel İngilizce Dersleri

Öğrencilerin öğrenme ihtiyaçlarına uygun programların sağlandığı derslerdir. Dersler öğretmen ve maksimum 2 öğrenci ile beraber yapılmaktadır. Bu sayede hızlı gelişme sağlanır ve başarı kaçınılmazdır. Özel dersler öğrencilerin haftalık programlarına uygun olarak düzenlenmektedir. Öğrencilerin nasıl daha iyi öğrendiği tespit edilerek kişiye özel çalışma sistemi uygulanır.

Tatil İngilizcesi Kursları

13 ila 17 yaş aralığındaki gençler için hazırlanan bu kurslarda yaz tatilinde İngilizce öğrenmek isteyen kişilere yardımcı olunmaktadır. Sınıflarda yapılan dersleri şehirde yapılan etkinlikler takip etmektedir. Öğrenciler müzeleri ve kütüphaneler gibi kültürel gezilerin yanı sıra sanatsal etkinliklere ve gezilere de katılmaktadırlar. Bu kurslar sırasında öğrencilere İngiliz Tarihi hakkında bilgi verilir ve İngiltere gezileri de düzenlenir. Her sınıf 10 kişiden oluşmaktadır. Öğrencilerin programa katılabilmeleri için refakatçilere ihtiyaçları vardır. Haftalık ders saati 15’tir. Tatil paketinde tüm aktiviteler, tüm yemekler, tüm transferler ve konaklamalar pakete dahil sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir