Technological University Dublin

1992 yılında kurulan Technological University Dublin (DIT), İrlanda’nın en büyük üniversitelerinden biridir. Modern bir üniversite kimliğiyle, endüstrinin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış; pratik, uygulamalı bir eğitim sunmaya önem vermektedir. Sanat, Turizm, İşletme, Mühendislik ve Çevre, Bilim ve Sağlık Fakültelerinde lisans ve lisansüstü seviyelerde yaklaşık 150 tane diploma programı sunmaktadır. Toplu ve karma amfiler yerine, Dublin Institute of Technology’de pek çok eğitim, öğrencilerle bire bir iletişimi geliştirmek ve öğrenme sürecini kolaylaştırmak amacıyla, az sayıda öğrenci grubuyla, küçük sınıflarda yapılır. Dublin Institute of Technologhy, ayrıca, girişimci ruhu destekler ve kendi işini kurmak isteyen öğrencilere pek çok destek ve olanak sağlar. Hindistan, ABD, Çin ve Brezilya’ya kadar uzanan öğrenci değişim ve araştırma çalışmalarını teşvik eder. Lisansüstü öğrenciler; Chicago ve Louisiana’daki üniversitelerle ortak yüksek lisans derecesi alabilirler.

Technological University Dublin’nin 20.000’lik öğrenci nüfusunun yaklaşık % 20’si İrlanda dışından geliyor. Dublin merkezli olmak üzere daha da geliştirmeyi planladığı altı kampüsünde eğitim veriyor. Dublin Institute of Technology, çeşitliliği ve yeniliği kendine misyon edinen; sürekli gelişmekte ve büyümekte olan bir üniversitedir.

Pratiğe dayalı öğrenme, gerçek yaşam konularını kullanarak araştırma, kamu kuruluşları, vakıflar veya endüstride staj ve gönüllülük projelerini destekler. Ayrıca, yurtdışındaki fırsatları incelemeyi içeren fırsatlar sunar. Öğrenciler; küçük sınıflarda diğer öğrenciler ve akademik danışmanlarla çok yakın ilişki içindedirler.

Yüksek lisans ve doktora araştırmalarına ait çalışmalar; problem çözme, sosyal ve teknolojik büyüme gibi alanlarda edinilen bilgileri geliştirerek, toplum ve ülke ekonomisi için gerçek çıktılar yaratabilecek yenilik ve gelişim odaklı faaliyetlerdir.

DIT İrlanda Yüksek Lisans Programları

İrlanda’da yüksek lisans programlarının süresi 1 yıldır.

Neden Technological University Dublin’de Okumalısın?

Technological University Dublin’de öğrenci olmak tamamen ders çalışmaktan ibaret değil; tiyatrodan futbola 150’ye yakın spor kulübü ve sosyal topluluğu bünyesinde bulunduruyor. Dublin’in merkezinde bulunan öğrenciler, canlı ve çok uluslu bir kültürel deneyime sahip olabiliyor. UNESCO tarafından Edebiyat Şehri olarak seçilen, Avrupa Bilim Şehri (2012) olarak bilinen ve birçok önde gelen şirketin merkezi konumunda olan Dublin, herkesin kendinden bir şey bulabileceği bir üniversite şehridir.

Dublin Institute of Technology’de Kampüs Yaşamı ve Konaklama

Birçok kişi için yurtdışında üniversiteye gitmek, ilk kez evden uzakta yaşamak demektir. Temiz, modern, konforlu, güvenli, çok pahalı olmayan, ihtiyacınız olan bütün imkanlara kolayca ulaşabileceğiniz bir yerde ve tercihen kendi yaşam tarzınıza benzeyen öğrencilerle birlikte yaşamak istemeniz çok normaldir. İrlanda Dublin Institute of Technology‘de üniversite eğitimi, yüksek lisans veya doktora eğitimi alacak öğrenciler; talep ve tercihlerine göre, yurt odası veya özel kiralık oda seçeneklerinden herhangi birisini seçebilirler. Dublin’de uluslararası öğrenciler ilk senelerinde genellikle yurt konaklamasını tercih ederken ilk senenin ardından kendi başlarına ya da üniversiteden arkadaşlarıyla eve çıkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir