KIEV – Taras Shevchenko Üniversitesi

Taras Shevchenko Üniversitesi Ukrayna’nın en kapsamlı ve kaliteli eğitime sahip üniversitelerinden biri olan Taras Shevchenko Üniversitesi çok büyük bir akademik saygınlığa sahiptir. Bu üniversitede alınan hazırlık eğitimi ile, Ukrayna, Rusya ve diğer bütün eski Sovyet ülkelerindeki tüm üniversitelere kolaylıkla kabul edilirsiniz. Binlerce Ukrayna’lı öğrencinin bile hayallerini süsleyen bu üniversitede eğitim alıyor olmak gerçekten de büyük bir ayrıcalık ve prestij kaynağıdır. Astronomy, bioloji, coğrafya, jeoloji, ekonomi, information systems, tarih, sibernetiks, matematik, makina, pedagoji, hukuk, psikoloji, radyoloji, sosyoloji, fizik, felsefe, kimya ve daha birçok alanda eğitim alabileceğiniz bu üniversite size eğitimini aldığınız alanda gerçekten de dünya çapında prestijli bir diplomaya sahip olma imkanı veriyor.

KIEV – Ulusal Havacılık Üniversitesi – NAU

Kiev Ulusal Havacılık Üniversitesi Üniversitesi 1933 yılında kurulmuş olan Ulusal Havacılık Üniversitesi, sadece Ukrayna’nın değil, dünyanın en önde gelen ce prestijli havacılık okullarından biridir. Universite 1947 yılından beri yabancı öğrencileri kabul etmekte olup her yıl özellikle Avrupa ve Asya ülkelerinden binlerce öğrenci bu üniversitede eğitim almak için başvuruda bulunmaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi, üniversitenin uzmanlaştığı alan havacılık ve uçak sanayidir. Sahip olduğu çok sayıda ve çeşitte uçak ve helikopterler üzerinde uygulamalı eğitim vermekte olan Ulusal Havacılık üniversitesi özellikle bu eğimi dünyada en iyi alabileceğiniz üniversitelerden biridir.Uçak ve helikopter tasarım üretim ve bakımı üzerine teknisyen ve mühendisler yetiştiren üniversitede ayrıca daha birçok farklı mühendislik ve sosyal bilim alanında daha eğitim alınabilmektedir. Özellikle bilgisayar mühendisliği ve bilgi teknolojileri alanında tercih edilen Ulusal Havacılık üniversitesinde içinde bilgisayar mühendisliği, havacılık ve uzay teknolojileri, İnşaat, elektronik ve telekomünikasyon gibi bulunan bazı bölümlerde İngilizce eğitim alma şansını da bulunuyor.

KIEV – Kiev Politeknik Üniversitesi – KPI

Kiev Politeknik Üniversitesi Üniversitesi Son yıllarda Ukrayna’da üniversite eğitimi alma fikrinin çok cazip hale gelmesi ile birlikte, adı öğrenciler arasında çok çabuk yayılan KPI üniversitesi, Ukrayna’nın en köklü üniversitelerinden biri. KPI Ünivertesi Türkiye’de bu kadar çok tanınmasını aslında birkaç bölümünün YÖK tarafından tanınmasına borçludur. KPI, büyük başarılarla dolu bir geçmişe sahip, prestijli bir üniversitedir. KPI de Okulun Fiziki Yapısı ve İmkanlar: Genel olarak üniversite, bir kaç fakülte binası haricinde oldukça iyi görünümlü ve iyi donanıma sahip. Özellikle KPI üniversitesinin kalbi olarak nitelendirilebilecek olan ana bina, gerek tarihsel değeri ve tasarımı, gerekse sahip olduğu donanım ile birçok avrupa üniversitesine parmak ısırtacak kadar güzeldir. Modern bir bina olan Hazırlık Fakültesi de, oldukça bakımlı ve donanımlı dersliklere sahip. Teknik bir üniversite olan KPI’de birçok mühendislik bölümünü dilerseniz Rusça ya da İngilizce olarak okuyabilirsiniz.

KIEV – İşletme ve Ekonomi Üniversitesi – MAUP

İşletme ve Ekonomi Üniversitesi Uzmanlık alanı işletme ve ekonomi olan MAUP da, dileyen öğrenciler sosyoloji, psikoloji, hukuk, matematik, uluslararası ilişkiler vb. Diğer alanlarda da lisans ve yüksek lisans eğitimi alabilirler. Eğitim kalitesi olarak çok yüksek bir kaliteye sahip olan MAUP üniversitesi, Kiev deki öğrenciler tarafından da çok iyi olarak tanınıp, tavsiye ediliyor. Öğrenciler Rusça ya da Ukraynaca hazırlık alabiliyor. Dileyen öğrenciler, hazırlık eğitimini MAUP da tamamladıktan sonra, Ukrayna’daki diğer üniversitelere de başvuru yapabiliyorlar. Üniversite yetkilileri, hazırlık eğitimini tamamlayan öğrencilerin, üniversiteden çok memnun oldukları için genellikle eğitimlerine MAUP da devam etmeyi tercih ettiklerini belirtiyorlar. Daha üniversite ana kapısından girişte, MAUP üniversitesinin iyi ve bakımlı bir üniversite olduğu belli oluyor. Oldukça güzel ve modern bir yapıya sahip olan MAUP Üniversitesi, eski roma sütunlarını andıran büyük girişlere sahip yepyeni binalardan oluşuyor. Binaların içleri de dışarısı gibi çok bakımlı ve yeni görünümlü. 400.000 den fazla kitabın bulunduğu geniş bir kütüphane, internet ve bilgisayar merkezine sahip olan MAUP da öğrencilerin eğitim ihtiyaçlarının karşılanması için her türlü yatırım yapılmış durumdadır. MAUP da boş zamanlarını değerlendirmek isteyen öğrenciler için geniş sportif ve sanatsal faaliyet imkanları bulunmaktadır.

ODESSA – Denizcilik Milli Akademisi

Odessa Denizcilik Milli Akademisi Odessa Denizcilik Milli Akademisi, Birleşmiş Milletler Uluslararası Denizcilik Örgütünde (IMO) 162 ülkenin Denizcilik Eğitiminin temsilciliğini Ukrayna adına yapmaktadır. Ayrıca 5 kıtadan 48 ülkenin Denizcilik Üniversiteleri ve öğrencileri Birliğinin de (IAMU/IAMUS) üyesidir. Mezunlarının dünyanın 162 ülkesinde tanındığı ONMA, Kariyer Ofisi aracılığı ile her mezununa çok cazip şartlarda Uluslararası/Ulusal filolarda iş bulma imkanı vermektedir.
Güverte Bölümü mezunları 1 yıllık Rusça Hazırlık ve 4 yıllık lisans eğitimini takiben “Odessa Milli Denizcilik Akademisi Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Lisans Diploması”alırlar.
Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümünde 1 yıllık Rusça Hazırlık ve 4 yıllık lisans eğitimini takiben mezunlar ONMA Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Lisans Diplomalarını alırlar.Eğitim, üniformalı olup hem kız hem de erkek öğrenciler programa kabul ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir