University College Dublin (UCD)

(İrl.: Coláiste na hOllscoile, Baile Átha Cliath)
University College Dublin, İrlanda’nın başkenti Dublin’de bulunan bir araştırma üniversitesidir. 1854’te kuruluna UCD, 32 binden fazla öğrencisiyle İrlanda’nın en büyük üniversitesidir.

University College Dublin, Avrupa’nın önde gelen araştırma üniversitelerinden biridir ve dünya çapındaki yükseköğretim kurumlarının ilk % 1’i içerisinde yer almaktadır. 2018’de yapılan QS Dünya Üniversiteleri Sıralamasında, University College Dublin’deki Veterinerlik Fakültesi dünyada 24. ve Hemşirelik Fakültesi 31. sırada yer almıştır. Bütün eğitim bilimleri değerlendirmesinde, University College Dublin, Dünya’nın en iyi 100’ünde 12., en iyi 200’ünde 30. sırada yer almaktadır.

İşletme Fakültesi dünyada sayılı okulun sahip olduğu Triple akreditasyona (AACSB, EQUIS ve AMBA) sahiptir.

University College Dublin, İrlanda’nın en global üniversitesidir ve her yıl 135 ülkeden, 8 binin üzerindeki uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Üniversitenin ana kampüsü Dublin’de, 138 hektardan büyük bir alanda kuruludur. Kampüs, İrlanda’da üniversite eğitimi almayı düşünen öğrencilere geniş bir yaşam alanı sunmaktadır. Ayrıca, kampüsün içerisinde, UCD O’Brien Bilim Merkezi, UCD Sutherland Hukuk Okulu, UCD Lochlan Quinn İşletme Okulu ve UCD Öğrenci Merkezi gibi dünyanın önde gelen tesisleri yer almaktadır. UCD; İrlanda’nın canlı ve sıcakkanlı insanlarının yaşadığı, dünyanın en güvenli şehirleri arasında gösterilen Avrupa başkenti Dublin’de, farklı ülkelerden öğrencilerin de bir araya geldiği, global bir üniversitede okumak isteyen öğrencileri her yıl kendine çekmektedir.

Neden İrlanda’da Üniversite Eğitimi Almalısın?

University College Dublin; Ön Lisans, Lisans ve Yüksek Lisans Programları

Neden University College Dublin’de Okumalısın?

UCD, İrlanda’nın en popüler ve köklü üniversiteleri arasında gösterilmektedir. Dünyanın pek çok ülkesinden gelen 6000’i aşkın öğrencisi vardır. Bu, İrlanda genelindeki üniversitelerde bulunan yabancı öğrencisi sayısının %30’unu oluşturmaktadır ki bu oran oldukça yüksektir. UCD, 133 hektarlık ormanlık alanı kapsayan kampüsü ile Avrupa’nın en büyük ormanlık alanlı kampüsüdür.

2015 yılında yapılan bir araştırmada, mezunlarının %92,5’inin 165 farklı ülkede, ya bir işte çalıştığı ya da yüksek eğitimine devam ettiği belirtilmektedir. Bu durum, okul mezunlarının sektörde tercih edilen bir statüde olduğunu göstermektedir.

University College Dublin’de Konaklama

University College Dublin, 3000’den fazla öğrenci için konaklama imkanı sunuyor. Ayrıca; farklı ülkelerden gelen öğrenci ve Erasmus’lular için tahsis edilmiş 1397 kişilik yatak alanı bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir