Amerika’nın En Büyük ve Avantajlı Work and Travel İşverenlerinden Biri Sadece ELT Öğrencilerini Alıyor!

HCMS sizin Amerika’da hem işvereniniz, hem ev sahibiniz hem de danışmanınız oluyor.

HCMS – Hospitality & Catering Management Services

Hospitality management şirketi olarak HCMS çok sayıda turistik işletmenin binlerce kişilik personel ihtiyacını kontratlı olarak sağlamaktadır. İşletmesini üstlendiği tesislerin tüm insan kaynakları ihtiyacını yöneten HCMS, çalışanların maaş çeklerini doğrudan kendisi ödemekte olduğundan resmen işverendir. HCMS çok geniş işveren portföyü sayesinde her yıl çeşitli ülkelerden yaklaşık 4000 civarında öğrenciyi işe almaktadır. Şirketin iş protföyü genellikle restaurant ve fastfood işletmelerinden oluşmakta olup, genellikle Mexico körfezini çevreleyen eyalet ve kıyı şehirlerinde yoğunlaşmaktadır. Florida, Alabama ve Lousiana eyaletlerinin en populer kıyı şehirleri ve tatil beldeleri HCMS lokasyonlarıdır.

Neden Çok Avantajlı ve Güvenli!

Yüzyüze görüşerek işe alım yapıyor

HCMS bir work and travel öğrencisinin ihtiyaç duyacağı tüm hizmetleri içeren bir yapıda çalışıyor. İşe yerleşme aşamasında HCMS yetkilileriyle ELT iş fuarları kapsamında yüzyüze görüşebilirsiniz. Fuar döneminden sonra ise işe alımlar internet webcam görüşmeleri ile yapılmakta, yine işveren ile öğrenci arasında doğrudan iletişim sağlanmaktadır. Öğrenciler işe alındıkları günden itibaren işverenleriyle diledikleri zaman e mail ya da telefon ile iletişim kurabilirler. Bu çok büyük bir güvencedir.

Sizi havaalanında karşılıyor

HCMS hizmet standartı olarak tüm çalışanlarına, mesai saatleri dahilinde olmak şartıyla, havaalanında karşılama desteği veriyor. Bu desteği sağlayan işverenlerin sayısı gerçekten çok azdır. Uçuş bilgileriniz siz gitmeden önce HCMS’e bildiriliyor ve karşılanmanız organize ediliyor.

Bölge temsilcisi / Danışman Atıyor

Buna ek olarak HCMS, çelışma alanlarını berlirli bölgelere ayırmakta olup, her bölge için de bir bölge sorumlusu ( Regional Reğresentative) atamaktadır. Bu bölge sorumluları, sorumluluk alanları dahilinde çalışmakta olan öğrencilerin resmi işlemleri, konaklama ve işe yerleşmeleri ile ilgili ihtiyaçlarını karşılamakta, work and travel dönemi boyunca danışmanlık hizmeti vermeye devam etmektedirler. Bir HCMS işibe yerleştiyseniz, bölge sorumlusuyla daha gitmeden önce iletişim kurabilirsiniz.

Konaklamanızı ayarlıyor / Ev sahibiniz oluyor

HCMS tüm çalışanlarının konaklama ihtiyacını bizzat kendisi karşılıyor. Öğrenciler HCMS ‘e ait olan evlerde, iki / üç kişilik odalarda konaklıyor. Konaklama ücretleri haftalık maaşlardan (paycheck) kesiliyor. HCMS ile kalacağınız yer siz gitmeden önce hazır oluyor ve hemen odanıza yerleştiriliyorsunuz. Hem işvereniniz hem de ev sahibiniz aynı kuruluş olduğu için iletişim sorunu yaşamıyor, konaklama ihtiyacınızı sorunsuz karşılayabiliyorsunuz.

Çalışma Koşulları ve Pozisyonlar

HCMS’nin işverenleri genellikle restaurant ve fastfood işletmeleridir. Buna ek olarak aynı bölgede bazı otel zincirlerine de alım yapmaktadır. Restaurant ve fastfood işleri olarak ELT öğrencilerinin sıklıkla yerleştirildiği işletmeler Mc Donalds, Wendy’s, Starbucks’dır. Öğrenciler genellikle haftalık 32-40 saat civarında çalışırlar ve saatlik ücretler ortalama 7.50$ – 8.0 $ civarında olur. HCMS Fastfood işlerinde çalışmanın en büyük avantajlarından biri tüm yemeklerin %50 indirimli olmasıdır. Bu çalışanların gıda masraflarından önemli oranda tasarruf etmesini sağlar. Fastfood işletmelerinde çalışanlar dönüşümlü olarak genellikle şu görevleri yaparlar.

HCMS Fastfood İşlerinde Çalışmak Neden Avantajlı?

Konaklama Organizasyonu ve Ulaşım

HCMS tüm çalışanlarına konaklama sağlıyor. Konaklamalar HCMS evkerinde paylaşımlı odalardadır. Odalar genellikle iki kişilik olup, evlerdeki oda sayısına göre genellikle her evde 6-8 kişi konaklamaktadır. İş sözleşmesiyle birlikte konaklama sözleşmesi de imzalanır ve HCMS tarafından her ikisi de aynı zamanda onaylanır. Konaklama depozitosu olarak 100$ alınmaktadır. Haftalık konaklama ücreti 75$ ‘dır ve maaş çeklerinden kesilir. Ücrete elektrik, su, aidat vs. giderler dahildir. Evlerin temel ihtiyaca yönelik mobilya ve teçhizatı hazır durumdadır. Öğrenciler yastık ve çarşaf takımlarını yanlarında götürmeli ya da gidine oradan almalıdırlar. HCMS işlerinde Evler genellikle işyerlerine yürüyerek ya da bisiklet ile gidilebilecek mesafededir. Genellikle öğrencilere bir bisiklet almaları tavsiye edilmektedir. Bu detayların tümü HCMS sözleşmesinde ayrıntılı olarak yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir