Yks için son tekrar, uzun ve yorucu bir hazırlık döneminin sonuna doğru hızla yaklaşmaktasınız. Sınava çok az bir süre kaldı.ösymSon dönemeç. Bu son aşamada yapacağınız yerinde hamlelerle rakiplerinize karşı üstünlük sağlayabilirsiniz. YKS 2023 sınavına girmeden bu süreyi nasıl geçirmeliyiz.

Yapacağımız son tekrarlar nasıl olmalı, nelere dikkat etmeliyiz. YKS 2023 sınavına giderken yanımızda hangi malzemeleri bulundurmalıyız. Hangi malzemeleri bulundurmamalıyız.

Sınav uygulamayla ilgili temel esaslar nelerdir. Sorularının cevaplarını bulmaya çalışalım. Çoğunuz bu süreçte kendi çalışma alışkanlıklarınızı edindiniz. Soru çözme stratejileriniz hazır.

Sınava girmek için sabırsızlanıyorsunuz. Sınav başlasa da şu sorular nasıl çözülür bi göstersem diye düşünüyorsunuz. Bildiklerimizin üstünden hızlıca geçelim.

Zihinsel / Bilişsel Son Tekrar

Burada dikkat etmeniz gereken nokta anahtar kelimeleri birbirinden açık ve net şekilde ayrılması gerektiğidir. Anahtar kelime olabileceği gibi herhangi bir işlem basamaklarını özetleyen bir hikaye de olabilir.YKS sınav başvurusu

Sınava Giderken Yanımızda Bulundurmamız Gerekenler Nelerdir?

ÖSYM siz adaylara, sınava giriş belgelerinizi alırken uymak zorunda olduğunuz kuralları göstermekte ve okudum/anladım düğmesi tıklatarak giriş belgelerinizi alabilmenize olanak sağlamakta, böylece bu metnin ne kadar önemli olduğunu vurgulamaktadır. Böylece ilgili konularda itirazın önü kesilmiş oluyor. Sınava giriş belgenizin altında bulunan açıklamaları dikkatlice ve defalarca okuyunuz.

Uymak zorunda olduğunuz kuralları tekrar edelim. Özetlememiz gerekirse; (ÖSYM sayfasından veya sınav giriş belgenizden tekrar ediniz.)

  1. Yanınızda sınav giriş belgesini mutlaka bulundurun : ÖSYM sayfasından aldığınız sınav giriş belgesini mutlaka yanınızda bulundurmalısınız. Mümkünde birkaç kopyası olsun. Belgeyi bulundurduğunuz yer, hem kolay ulaşabilir hem de zarar görmeyeceği bir yer olsun.
  2. Sınava giriş belgesinin üzerinde güncel, fotoğrafınıza bakan kişinin sizi tanımasına olanak tanıyan bir fotoğrafın bulunması zorunludur. Fotoğrafınız yakın bir tarihte çekilmiş olmalı. Günümüzde bu fotoğraf nüfus cüzdanındaki resimden çekilmektedir. Eğer üzerinden çok süre geçmiş bir kimlik fotoğrafınız varsa ÖSYM sınav başvuru merkezlerinden ücretsiz olarak güncelleyiniz. Bu giriş belgesinin üzerinde herhangi bir yazı veya işaretleme bulunmamalıdır. Sınav giriş belgesinin üzerine herhangi bir işaret koymayınız. Sınav giriş belgesinin üzerine herhangi bir not almayınız.
  3. Geçerli kimlik belgelerinden biri (Kimlik Kartı, Nüfus Cüzdanı, Pasaport …vb)
  4. Sadece sınav giriş belgenizde yazılı yerde sınava girebilirsiniz Sınava gireceğiniz yeri tam olarak bilmelisiniz. İsim benzerliği dolayısıyla gittiğiniz yerde sınava alınmayacaksınız. Asıl sınav giriş merkezine ulaştığınızda binaya alınma süresi dolmuş olacağından kesinlikle sınav merkezine alınmayacaksınız
  5. Sınava gireceğiniz yerde en az bir saat önce hazır bulunmalısınız.
  6. Yanınızda metal, elektronik, veri kaydetmeye ve görüntülemeye yarayan her türlü elektronik cihaz bulundurulması yasaktır. Yanında bu tür cihaz taşıdığı tespit edilen adayların sınavları iptal edilir. Üzerinizde metal aksam ve saat bulunmamalıdır.
  7. Kırtasiye malzemeleri ÖSYM tarafından verilecektir. Sınava üzerindeki yazılar sökülmüş pet şişelerde su getirilebilir.
  8. Sınav sonunda sınav evrakları görevlilere mutlaka teslim edilmelidir.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir