Yurtdışında akademik bir eğitim programına katılmayı seçmek büyük bir karardır, ancak başvuru süreci sadece gitmeye karar vermekten fazlasını içerir.
Muhtemelen birkaç hafta veya daha uzun süre başka bir ülkede yaşamayı taahhüt ediyorsunuz. Size tanıdık gelen her şeyden uzaklara seyahat ediyor olabilirsiniz.
Yurtdışında eğitim almak için gerekenlere sahip misiniz?

Farklı programların yurtdışındaki öğrenciler için farklı gereksinimleri olacaktır. .

İyi Akademik Durumda Olun

Kredi için katılmayı planlıyorsanız, yurtdışında eğitim seminerleri ve dersleri genellikle katı gerekliliklere sahiptir.
Bazı programların minimum not ortalaması olabilir. Okulunuzda iyi bir akademik konum içinde olduğunuz ve gerekli çalışmaları tamamlayabildiğiniz sürece, Uluslararası İşletme Seminerlerinin çoğu için iyi bir aday olmalısınız.

İyi bir akademik statüye sahip olma şartını tam olarak karşılamadığınızı düşünüyorsanız, kurumunuzdaki konumunuzu yükselttikten sonra her zaman bir programa başvurabilirsiniz.
Gelecekte hayatınızı değiştirecek bir yurt dışı eğitim deneyimine hala katılabilirsiniz.

Yeni Yerler ve Kültürleri Öğrenmek İçin Meraklı Olun

Yurtdışında eğitim almayı düşünüyorsanız, bu, belirli bir süre boyunca yaşamak ve toplantılara katılmak için başka bir ülkeye gideceğiniz anlamına gelir.
Kendi ülkenizdekinden çok farklı manzaralara ve deneyimlere maruz kalabileceğiniz için tercihen farklı ülkeler, insanlar, yiyecekler ve kültürler hakkında açık fikirli olmalısınız.
Merak duygusu ve yeni şeyler öğrenme arzusu zorunlu olmamakla birlikte, programınızdan en unutulmaz deneyimi elde etmenize yardımcı olacaktır.

Son Başvuru Tarihlerini Takip Edin

Yurtdışında eğitim programınız için önceden başvurmalısınız. Araştırmanız gereken ilk bilgilerden biri, son başvuru tarihlerinin ne zaman olduğu, böylece evraklarınızı zamanında teslim edeceğinizden emin olmanızdır.
Yurtdışında eğitim, dakik ve güvenilir olmakla birlikte başka bir ülkede öğrenmekle ilgilidir son başvuru tarihinize uymak, deneyimi ciddiye alacağınızı ve programa katılmak için gerekli olanı yapacağınızı minimumdur.

Son başvuru tarihleri ​​genellikle yurtdışında eğitim programından çok öncedir çünkü tüm katılımcıların deneyime hazırlanmak için zamana ihtiyacı olacaktır.
Ziyaret edeceğiniz ülke hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacak materyaller size sağlanacaktır.

Profesyonel Bir İş Tutumunuzu Sürdürün

Yurtdışında eğitim programınızın, öğrencilerin program boyunca kendilerini nasıl oluşturmaları gerektiğine dair gereksinimleri olması muhtemeldir.
Uluslararası İşletme Seminerleri, öğrencilerini iş ortamlarına uygun şekilde giyinmelerini gerektirir , bu kuruluşlarda bir röportaj yapacakmışsınız gibi giyinmeniz gerekecektir.
Ülkenizin ve programımızın bir temsilcisi olarak, özellikle seminerler sırasında profesyonel bir iş tutumu sürdürmelisiniz.

Tüm Bilgi Veren Yazıları Okuyun

Uluslararası İşletme Seminerleri, yurtdışındaki öğrencilere eğitim görecekleri ülke hakkında daha fazla bilgi edinmeleri için okuma materyalleri sağlar.
Ülke ekonomisi ve kültürü ile öğrencilerin ziyaret edecekleri organizasyonlarla ilgili bilgiler sunuyoruz. Öğrencilerin, deneyimlerine hazırlanmalarına yardımcı olmak için bu bilgileri iyice okumaları beklenmektedir.

Ayrıca, ilk uluslararası eğitim deneyiminizse özellikle yardımcı olabilecek seyahat ipuçları sunuyoruz.
Programınıza başlamadan önce sizin için sağlanan tüm okuma materyallerini gözden geçirmeye istekli olmalısınız.

Tüm Planlanmış Oturumlara Katılın

Yurtdışında eğitim programları da aktif katılım gerektirir. Bir seminerdeyken, herhangi bir konuşmacıyı veya sunucuyu yakından dinlemeniz beklenir.
İyi düşünülmüş sorular sormaya da istekli olmalısınız. Öğrenciler ayrıca bir sunum boyunca nazik olmalıdır.

Çoğu program için devam ve katılım zorunludur. Akademik kredi kazanmak için tam olarak karşılamanız gereken gereksinimleri öğrenmek için üniversitenize danışmanız gerekecektir.

Nihai Raporunuzu Gönderin

Yurtdışında eğitim programlarının çoğu, öğrencilerin deneyimleri tamamlandıktan sonra nihai bir rapor sunmalarını gerektirir.
Uluslararası İşletme Seminerleri için öğrenciler her seminerin bir günlüğünü tutmalıdır.
Geziden döndükten sonra her öğrenci, organizasyon hakkında öğrendiklerini yazmaları gereken bir organizasyon ödevi alacak.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir