Aklın yolu bir! İngilizce Hazırlık Eğitimini Yurtdışında Alın, Aynı Parayı Harcayın, Gerçekten İngilizce Öğrenin!

Ülkemizdeki özel üniversitelerin tümü, devlet üniversitelerinin ise büyük bir bölümü, İngilizce düzeyi yeterli olmayan öğrenciler için hazırlık eğitimi almayı zorunlu koşuyor.Bu durumda öğrencileri özellikle de özel üniversitelerde zorlu bir yıl bekliyor. Üniversitelerin İngilizce hazırlık programları genelde içerik olarak tatmin edici görünse de, uygulamaya bakıldığında hazırlık sınıfını geçseler bile öğrencilerin pek de İngilizce öğrenmedikleri açık bir gerçektir. Hatta hazırlık öğrenimi gören öğrencilerin yaklaşık %40’ı bu eğitimi tekrar almak zorunda kalıyor; ya da hazırlık sınıfını geçebilmek için özel dersler ve kurslara katılıyor.Tabii ki bu da oldukça yüklü bir ek masraf anlamına geliyor.

Türkiye’deki özel üniversitelerde bir yıl İngilizce hazırlık eğitimi almanın ücreti ortalama 17.000 TL – 40.000 TL’dir. Bu rakama ders kitapları ve öğrencilerin çoğu zaman almak zorunda kaldıkları ek dersler, özel dersler de eklenince rakamın 20.000 TL yi bulması hiç de zor değil. Peki, bu kadar para harcayıp, hazırlık sınavını geçse dahi öğrencilerin İngilizceleri ne seviyeye geliyor dersiniz? Cevabın pek de iyimser olmadığını hazırlık eğitimi almış olan tüm üniversiteliler hatta birçok okutman onaylayacaktır!

Yurtdışında Üniversiteye Hazırlık eğitimi Oysa bu bir yıllık süre, yaklaşık aynı masraflar yapılarak İngiltere, Kanada, ABD gibi ülkelerde çok daha verimli bir sonucu garanti edecek şekilde değerlendirilebilir. Üstelik öğrenciler, sürekli İngilizce konuşulan bir ortamda geçirecekleri koskoca bir yıl sonunda, tüm kariyerleri boyunca ihtiyaçları olacak olan akıcı ıngilice seviyesine çok daha kolaylıkla ulaşabilmektedirler. Her üniversitenin hazırlık eğitiminden muafiyeti sağlamak üzere şart koştuğu TOEFL ya da IELTS dil seviye derecesi vardır. 1 yıllık süre sonunda yurtdşında eğitim alan öğrenciler bu sınavlardan okulun gerektirdiği puanın çok daha üstünde bir puanı rahatlıkla alabilmekte, ve hazırlıktan muaf olmaktadır. Bu amaçla üniversiteyi kazanıp, ilk yılını yurtdışında dil eğitimi ile geçirmeyi tercih eden öğrencilerin sayısı her geçen yıl artıyor.
Hazırlık yılını Türkiye’de bir üniversitede geçirmek yerine, yurtdışında geçirmek, aradığınız kalite ve bütçe standartlarına uygun okullar hakkında ve kesin sonuca ulaşmak için gerekli tüm danışmanlık desteğini ELT ofislerinden alabilirsiniz.

Üniversite Hazırlık Yurtdışında hazırlık yılı için Amerika’yı tercih edecek olan öğrenciler için ELS okulları çok uygun bir seçenek.
Amerika’nın en büyük dil eğitimi organizasyonlarından biri olan ELS ile 40 dan fazla noktada eğitim alabilirsiniz. En yüksek standartlarda eğitim sunan ELS merkezlerinin çoğu Amerika’nın ünlü üniversitelerinin bünyesindedir. Hatta ELS bu üniversitelerin çoğunda üniversiteye bağlı bir birim olarak faaliyet göstermektedir. Bu nedenle ELS öğrencileri, ilgili üniversitenin öğrenci kartına sahip olurlar, ve üniversitelerin tüm olanaklarından rahatça yararlanabilirler.
ELS okulları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Yurtdışında Üniversiteye Hazırlık eğitimi Akademik yıl programları yoğun ve kaliteli bir eğitimi çok ekonomik fiyatlarla almanızı sağlıyor.

Bir yandan çok yoğun bir dil eğitimi alırken aynı zamanda sosyal ortamında da pratik yapma imkanınız olacak. Dil öğreniminiz sadece gramer ve test çözmekle sınırlı kalmasın. Siz de ” Anlıyorum ama konuşamıyorum” diyenlerden olmak istemiyorsanız, akademik yıl seçeneklerini mutlaka inceleyin. Üniversite hazırlık sınıfı eğitiminden çok daha etkili ve sonuç getiren bir eğitim olduğunu göreceksiniz. Alacak olduğunuz TOEFL ya da IELTS diploması ile üniversitenizin hazırlık bölümünü doğrudan geçeceksiniz. Hem de gerçekten İngilizce öğrenmiş olarak.

Daha fazla bilgi ve fiyat seçenekleri için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir